SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2023/2024

Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu

Email Drukuj PDF

Święty Mikołaj miał 6 grudnia pracowity dzień. Chwilę wytchnienia znalazł w naszym Przedszkolu, gdzie nie tylko obdarował dzieci prezentami, ale też świetnie się z nimi bawił. Dzieci śpiewały mu piosenki i recytowały wiersze, a Mikołaj chętnie pozował z nimi do zdjęć.

Święty dobrze wiedział, że przedszkolaki to sympatyczne i grzeczne dzieci, dlatego bez wahania wręczył im upominki. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok! (M. Górnisiewicz)

 

Dzień Pluszowego Misia

Email Drukuj PDF

Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W dniu 27.11.2023 r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem - Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.
Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie śpiewały i bawiły się przy piosenkach o misiach. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, „misiowy” tor przeszkód, zagadki o misiach, zabawy matematyczne, śpiewanie piosenki „Ja jestem niedźwiadek”, były też ,,misiowe tańce'', zdjęcia w „misiowej” fotobudce.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.
Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas. (M. Górnisiewicz)

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Email Drukuj PDF

20 listopada w naszym Przedszkolu obchodzono Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzień ten upamiętnia przyjęcie przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka. Głównym celem tego wydarzenia było uświadomienie naszym podopiecznym, że mają swoje prawa i że powinni wiedzieć jak z nich korzystać. Święto to ma zachęcać do propagowania praw dzieci i edukacji na ten temat.
W naszym przedszkolu wszystkie dzieci poznały swoje prawa. Panie wychowawczynie przybliżyły swoim przedszkolakom tematykę tego ważnego święta. Podkreśliły także ważną rolę rodziców w wychowaniu swoich dzieci i ochrony ich praw, bowiem powinni stać na czele ich straży i podejmować działania wzmacniające ich ochronę. (M. Górnisiewicz)

 

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Email Drukuj PDF

21 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków, pozytywnej atmosfery i serdeczności. Jego celem jest uwrażliwienie dzieci na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. W tym dniu świętowało całe nasze przedszkole. Tworzyliśmy kodeks życzliwości, rozmawialiśmy o tym, jak okazywać sobie nawzajem dobroć, koleżeństwo i uprzejmość, a także kulturalnie odnosić się do rówieśników i dorosłych, obdarowywaliśmy się uśmiechami, uczestniczyliśmy w integracyjnych zabawach koleżeńskich. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment by przypomnieć sobie, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, dobrze, że tu jesteś, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. (M. Górnisiewicz)

 

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze…

Email Drukuj PDF

Koniec listopada to czas nierozerwalnie związany z wróżbami i magią. Wszystko za sprawą obchodzonych w nocy z 29 na 30 listopada Andrzejek. Ten stary, ludowy zwyczaj przetrwał do dzisiaj. I choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu bardzo poważnie podchodzono do wróżb odprawianych w tę szczególną noc, to dziś Andrzejki są raczej pretekstem do wspólnych zabaw i imprez. Ten niezwykły dzień, przepełniony wróżbami oraz przepowiedniami dotyczącymi przyszłości jest wyjątkową okazją, by móc zanurzyć się w atmosferze magii i czarów.

Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka w przyszłości. Zebraliśmy się więc, by wspólnie się pobawić, poczarować i powróżyć. Wszystkie panie zabrały dzieci do świata czarów i wróżb, a nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w magiczny nastrój. Andrzejkowy klimat dopełniły kolorowe stroje, w które wszyscy byli przebrani - nie zabrakło wśród nas księżniczek, wróżek, superbohaterów i innych bajkowych postaci.

Dzięki wróżbom poznaliśmy naszą przyszłość, tą niedaleką jak i tą nieco bardziej odległą. Niektórzy dowiedzieli się, iż mogą się spodziewać tajemniczej przesyłki lub gościa, a inni, że czeka ich niezwykła podróż lub wizyta u dentysty. Magiczna kula ukazała dzieciom zawody, które, być może, będą wykonywać jak dorosną.

Nie zabrakło także najbardziej tradycyjnej wróżby jaką jest lanie wosku. Każdy przedszkolak miał okazję trzymać w rękach wielki magiczny klucz, przez dziurkę którego pani przelewała wosk. Potem, wspólnie staraliśmy się odczytać z jego kształtu co jest nam pisane.

Po zakończeniu wróżenia każdy przedszkolak zabrał ze do domu swoje „andrzejkowe przepowiednie”, by pochwalić się nimi rodzicom i rodzeństwu.

Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom wiele radości oraz były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień bardzo spodobał się dzieciom, a skoczna zabawa przy dźwiękach wesołej muzyki dostarczyła wszystkim wiele radości i uśmiechu na twarzy. (P. Głodzik)

 


Strona 1 z 5