Z życia przedszkola 2021/2022

Światowy Dzień Mycia Rąk – 15.10.2021

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem tego dnia jest uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk. We wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się rozmowy na temat zarazków, bakterii i wirusów, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Dzieci dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma czyste i dokładne mycie rąk. Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Wspólnie wykonaliśmy prace plastyczne promujące mycie rąk. Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat. (M. Górnisiewicz)

Spotkanie z panem strażakiem – 15.10.2021

Dzień Chłopaka – 30.09.2021

30 września świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka. Z tej okazji życzymy chłopcom wszystkiego co najlepsze, samych wspaniałych i słonecznych dni, słońca w błękicie, uśmiechu przez całe życie, niech się Wam spełnią wszystkie marzenia i piękne od nas życzenia! ( N. Wątorek)

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – 29.09.2021

29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To czas, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. W ramach tej akcji maluszków i starszaków odwiedzili koledzy z klasy III wraz z panią wychowawczynią Teresą Burdzy. Przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz oglądały kolorowe ilustracje.

Należy pamiętać, iż książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo, znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżyć prawdziwe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem oraz kolegami. Święto to, warto więc, obchodzić każdego dnia! (N. Wątorek)

Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie – 22.09.2021

22 września 2021 roku dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od oglądania stanowisk z choinkami i bombkami z różnych części świata i epok. Obejrzeliśmy cały proces wyrobu ozdób choinkowych. Pracownik muzeum nad palnikiem ogniowym rozgrzewał szkło, a następnie wydmuchiwał okrągłe bańki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, a następnie zanurza się je w wodzie i potrząsa, dzięki czemu bańki uzyskują piękny srebrzysty połysk. Taki wytwór trafia do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory. Po koloryzacji wędrują do suszarni, następnie bańki przycina się i ręcznie ozdabia.

Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Na pamiątkę pobytu w muzeum każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę, własnoręcznie przez siebie wykonaną.

Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola z nadzieją, że wkrótce ponownie wyruszymy na kolejną ciekawą przygodę! (N. Wątorek)

Poprawiony: poniedziałek, 27 września 2021 06:18