SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2021/2022

I Edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Estrada Skrzatów” – 24.05.2022

Email Drukuj PDF

24 maja w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Chorzelowie odbyła się I Edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Estrada Skrzatów 2022”. W konkursie muzycznym z naszego przedszkola wzięły udział dwa 5 - osobowe zespoły. Pierwszy zespół w składzie: Alicja Harla, Aurelia Kicilińska, Aleksandra Konieczny, Sonia Rusin i Maja Rzemieniarz zaśpiewał „Słoneczną wycinankę”, a zespół drugi w składzie: Łucja Babula, Aleksandra Barszcz, Nikola Kapusta, Artur Kowalik i Maja Mikrut zaprezentował wakacyjną piosenkę „Poleczka na lato”. Decyzją JURY zespoły zdobyły wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy utalentowanym artystom i życzymy kolejnych sukcesów. (D. Pryga)

 

„Baśń o Królowej Śniegu”

Email Drukuj PDF

17 maja dzieci z przedszkola oraz uczniowie z klas I-III wybrali się do SCK w Mielcu na przedstawienie teatralne pt. „Baśń o Królowej Śniegu” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.  Obejrzany spektakl wywarł na młodych widzach duże wrażenie. Dzieci poznały świat wartości nieprzemijających – bezinteresownego dobra, miłości, a także siłę poświęcenia dla drugiej osoby. Zimowa sceneria, piękne rekwizyty i scenografia spowodowały, że baśń duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena na długo pozostanie wszystkim w pamięci. (D. Pryga)

 

Wycieczka do Centrum Rozrywki „Wrotki na wypasie” w Mielcu

Email Drukuj PDF

27 kwietnia 2022 roku maluszki i starszaki pojechały do Centrum Rozrywki „Wrotki na wypasie” w Mielcu. Celem wycieczki była integracja rówieśnicza, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. We „Wrotkarni” przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji m. in. zjazd pontonem z dłuuugiej zjeżdżalni, zabaw w kąciku kuchennym, jazdy na motorach i samochodach wyścigowych, przeciąganie liny, jednak najwięcej emocji już na samym początku wzbudził basem z tysiącem kolorowych kulek oraz „małpi gaj”. Oto, by dzieci ciekawie spędziły czas dbała także pani animator, która wymyślała wspaniałe zabawy, tańce i zagadki. Po wyczerpującej zabawie przedszkolaki wypiły pyszną lemoniadę. Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzą centrum zabaw! (N. Wątorek)

 

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Przedszkolaki o zdrowie dbają i aktywnie czas spędzają”

Email Drukuj PDF

Z przyjemnością informujemy, że Konstanty Dąbrowski zdobył III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Przedszkolaki o zdrowie dbają i aktywnie czas spędzają” zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole w Przecławiu. Serdecznie gratulujemy Konstantemu i życzymy dalszych sukcesów! (M. Górnisiewicz, N. Wątorek)

 

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Baśnie, bajki i bajeczki – mój bohater”

Email Drukuj PDF

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszych przedszkolaków. Maja Rzemieniarz zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Baśnie, bajki i bajeczki – mój bohater” zorganizowanym przez Przedszkole w Siemianowicach Śląskich „Tęczowa Dwójeczka” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na konkurs wpłynęło 118 prac z całej Polski. Komisja konkursowa wybierając laureatów brała pod uwagę przede wszystkim: samodzielne wykonanie pracy, pomysłowość, zastosowane techniki plastyczne oraz walory estetyczne. Cieszymy się z sukcesu Mai i życzymy ciekawych pomysłów w następnych konkursach. (D. Pryga)

 


Strona 1 z 10