SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia z życia szkoły - 2021/2022

"Szkoła do hymnu" - 10.11.2021

Email Drukuj PDF

Bądźmy razem w tym dniu!

Świętujmy wspólnie Święto Niepodległości!

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

Uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży „Szkoła do hymnu”. We środę 10 listopada o symbolicznej godz.11:11 odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.

 

Już po raz czwarty uczniowie klas IV – VIII SP w Książnicach wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu 2021”. Odśpiewali pięknie 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

"Szkoła do hymnu" to kontynuacja akcji rozpoczętej w 2018 r.W 2018 r. wspólne śpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" odbyło się pod hasłem "Rekord dla Niepodległej". W akcji uczestniczyło 4 867 937 uczniów i 475 235 nauczycieli w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach. Dodatkowo w akcję zaangażowało się 13 702 uczniów oraz 1055 nauczycieli ze 109 szkół polonijnych z całego świata.

W 2019 r. hymn zaśpiewało 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół z całego kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych.

 

W 2020 r. – mimo trwającej epidemii i nauki na odległość – do akcji w różnej formie przystąpiło w sumie 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju oraz 134 placówki polonijne.(J.Ozga).

 

Poprawiony: niedziela, 14 listopada 2021 16:50
 

Wizyta pielęgniarki w klasach I-III - 10.11.2021

Email Drukuj PDF

Poprawiony: środa, 10 listopada 2021 13:50
 

Spektakle profilaktyczne - 8.11.2021

Email Drukuj PDF

8 listopada 2021 Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa zaprezentował dla uczniów naszej szkoły dwa spektakle teatralne. Spektakl „Zagubione sumienie” przeznaczony był dla uczniów klas IV-VIII. Poruszał problem przemocy i agresji wśród młodzieży, a także braku szacunku dla innych. Aktorzy za pomocą dialogów i scenek sytuacyjnych zaprezentowali widzom jak radzić sobie z różnymi objawami nietolerancji, przemocy wśród młodzieży. Pokazali, jak powinno się reagować, gdy komuś dzieje się krzywda i gdzie szukać wsparcia.

Odbiorcami spektaklu pt. „Prastara książnica – skarb i tajemnica” były dzieci  klas 0 – III. Aktorzy zabrali najmłodszych widzów w podróż do odległej wyspy w poszukiwaniu skarbu. Wszyscy mogli dowiedzieć się, że prawdziwym bogactwem nie jest skarb, ukryty gdzieś daleko na wyspie, ale nasza wiedza, którą pogłębić możemy w bibliotekach, czytając książki. Dzisiejsze przedstawienie było najlepszą promocją czytelnictwa oraz świadomego korzystania z Internetu.

Poprawiony: środa, 10 listopada 2021 13:27
 

"Szkoła pamięta" - 29.10.2021

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i nauki "Szkoła Pamięta". Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W ramach tej akcji klasa VI uporządkowała grób ks. Grzyba, a Samorząd Szkolny złożył na grobie znicze i kwiaty. Znicze zostały również złożone pod pomnikiem porucznika Jana Hajaca oraz na grobie naszej zmarłej uczennicy i koleżanki Jagody. Samorząd Szkolny przygotował gazetkę ścienną dotyczącą tradycji świąt zadusznych. Starsze klasy na lekcjach historii i wos-u przygotowywały prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Uczniowie tworzyli prezentacje multimedialne, plakaty dotyczące postaci lub wydarzenia  historycznego dotyczącego historii Polski. Miejsce pamięci oraz cmentarz parafialny odwiedziły również dzieci z klas I-III. (I.Helowicz)

 

Poprawiony: środa, 10 listopada 2021 13:32
 

Wycieczka do lasu - 28.10.2021

Email Drukuj PDF

W dniu 28.10.2021r. w Domku Myśliwskim w Wólce Książnickiej w bajkowej scenerii złotej polskiej jesieni na zaproszenie myśliwych z Koła Łowieckiego „Diana” w Mielcu klasy I-VIII spotkały się z panami Mieczysławem Struzikiem i Maciejem Rachwałem. Prowadzący spotkanie pan M. Rachwał przywitał dzieci przy płonącym ognisku. Następnie pan M.Struzik po zapaleniu znicza w Kapliczce Św.Huberta przybliżył dzieciom postać patrona leśników i myśliwych. Kolejno pan Łukasz Szatan z Nadleśnictwa Tuszyma poprowadził zajęcia edukacyjne, podczas których w obrazowy sposób przedstawił życie najmniejszych istot lasu. Pan M.Struzik w ciekawy sposób przedstawił rolę myśliwych w środowisku leśnym. Pan Maciej Warcholak właściciel Pasieki "Maciejka" zaprezentował życie pszczół. Podczas spotkania dzieci degustowały różne rodzaje miodu oraz częstowały się grillowaną kiełbaską. Na koniec pan Maciej Rachwał przeprowadził zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Trzygodzinne spotkanie zakończyliśmy w wesołych humorach żegnając się powiedzeniem DARZ BÓR.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy panom myśliwym z Koła Łowieckiego „Diana” w Mielcu za zorganizowanie i przeprowadzenie dla uczniów naszej szkoły ciekawych zajęć edukacyjnych. Dziękujemy również panu Dominikowi Rzeźnikowi właścicielowi firmy MARKPOL za autokar, który bezpiecznie dowiózł dzieci do lasu.(A.Foryt)

Poprawiony: wtorek, 16 listopada 2021 19:21
 


Strona 14 z 19