SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia z życia szkoły - 2019/2020

Wycieczka klas I-III do Przecławia - 24.09.2019

Email Drukuj PDF

Poprawiony: wtorek, 24 września 2019 14:00
 

Wycieczka kl.I-III do Lipin i Pilzna - 17.09.2019

Email Drukuj PDF

Poprawiony: środa, 25 września 2019 18:13
 

Sprzątanie Świata - 13.09.2019

Email Drukuj PDF

13 września 2019 r. uczniowie z klas I-VII wraz z wychowawcami i nauczycielami brali udział w akcji „Sprzątanie świata – Polska 2019” pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". W praktycznej lekcji ekologii uczestniczyło ponad 50 uczniów. Uzbierano 12 worków śmieci. Uczestnicy akcji posprzątali: pobocza dróg,  rowy, przystanek PKS, teren wokół placu kościoła oraz cmentarza, a także podjęli się porządkowania miejsc wokół wałów przeciwpowodziowych. Akcja miała na celu pokazać uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi. "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" to hasło, które mówi nam o tym ,że jesteśmy odpowiedzialni  za miejsce, w którym żyjemy. Śmieci było mniej niż w ubiegłych latach.  Z dumą możemy powiedzieć,   że nasza miejscowość staje się coraz czystszym miejscem na Ziemi, ponieważ o nią dbamy. Nie jest nam obojętny los naszej planety. Udział w tej akcji pomaga nam w kształtowaniu postaw, które w przyszłości powinny stać się stylem życia.(Małgorzata Michoń)

Poprawiony: wtorek, 24 września 2019 05:18
 

Spotkanie z panem policjantem – 13.09.2019

Email Drukuj PDF

Wraz z początkiem roku szkolnego, w trosce o bezpieczeństwo dzieci, policjanci z Komendy Powiatowej w Mielcu prowadzą działania profilaktyczno-edukacyjne. 13 września dzieci z przedszkola i uczniowie z klas I-III spotkali się z Panem dzielnicowym, który przeprowadził pogadankę nt.  bezpieczeństwa uczniów w różnych sytuacjach (spotkanie z wałęsającym się psem, z nieznajomym). Policjant rozmawiał z najmłodszymi uczniami naszej szkoły o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika. Podkreślił także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Przypomniał o podstawowym wyposażeniu roweru oraz potrzebie zapinania pasów jeśli podróżujemy samochodem. Pan dzielnicowy  uświadomił uczniom jakie skutki może nieść niewłaściwe korzystanie z Internetu. Wskazał również na kulturalne i bezpieczne zachowanie się w szkole. (A.Foryt)

 

Poprawiony: piątek, 13 września 2019 11:10
 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Email Drukuj PDF

2 września 2019 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Najpierw cała społeczność szkolna udała się do kościoła, aby wspólnie uczestniczyć we mszy świętej. Następnie w murach szkoły odbyła się uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego. Na początku pani dyrektor Joanna Ozga powitała zgromadzonych rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów oraz wszystkich gości i oddała głos panu Bogdanowi Cyganowi, Przewodniczącemu Rady Gminy Mielec, który życzył wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym, a także przypomniał o rocznicy wybuchu II wojny światowej i tragicznych wydarzeniach sprzed 80 lat. Uczniowie klasy trzeciej pod opieką pani Bernadety Borzęckiej przedstawili piękną i ciekawą część artystyczną, w której pożegnali wakacje i przywitali nowy rok szkolny. Po występie trzecioklasistów przewodniczący szkoły Kamil Dymek zapoznał wszystkich zebranych z krótką historią dotyczącą przebiegu II wojny światowej. Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami oraz swoimi kolegami i koleżankami w wyznaczonych salach.(B.Borzęcka)

Poprawiony: piątek, 13 września 2019 11:10
 


Strona 12 z 12