SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia z życia szkoły - 2019/2020

"Szkoła pamięta".

Email Drukuj PDF

Szkoła Podstawowa w Książnicach włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Uczniowie naszej szkoły w ramach akcji odwiedzili cmentarz parafialny, zapalili znicze na grobach.(U.Aleksiej)

 

 

Poprawiony: środa, 30 października 2019 09:17
 

"BohaterON" - włącz historię".

Email Drukuj PDF

Szkoła Podstawowa w Książnicach wzięła udział w ogólnopolskiej akcji –„BohaterON – włącz historię” .Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Jest realizowana od 2016 roku. Nasza szkoła  po raz pierwszy brała udział w tej akcji, ale na pewno nie ostatni. Uczniowie w tym roku szkolnym  z klas V-VIII własnoręcznie przygotowali  przepiękne kartki, które zostaną przekazane żyjącym uczestnikom Powstania warszawskiego.(U. Aleksiej)

 

Poprawiony: piątek, 18 października 2019 05:58
 

Wycieczka do lasu - 16.10.2019

Email Drukuj PDF

16 października po raz kolejny dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas młodszych wraz z wychowawczyniami i rodzicami wzięli udział w jesiennym wyjeździe do leśniczówki w Wólce Książnickiej. Gospodarzami spotkania byli Panowie Maciej Rachwał i Mieczysław Struzik - myśliwi z Koła łowieckiego „Diana” i „Łoś” w Mielcu. Zajęcia edukacyjne w słonecznej leśnej scenerii rozpoczęły się od zapalenia symbolicznej świeczki przed kapliczką św. Huberta. Ratownik medyczny pan Maciej Rachwał przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat sposobów udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Pan Maciej Warcholak [Pasieka Maciejka] przedstawił biologię pszczół, organizację pracy w ulu oraz poprowadził warsztaty pszczelarskie ze stałym elementem degustacji miodu. W spotkaniu wzięli również udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, którzy rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W czasie spotkania odbyło się wspólne grillowanie. Na zakończenie pan Piotr Gardulski z Koła Łowieckiego „Łoś” zaprezentował sygnały myśliwskie na trąbce sygnałówce. Radość dzieci była ogromna. Koło łowieckie „Diana” i „Łoś” czuje się współodpowiedzialne za kształtowanie pozytywnego wizerunku myśliwego i planuje już kolejne spotkania z uczniami naszej szkoły. Dziękujemy bardzo p.Maciejowi Rachwałowi oraz p.Mieczysławowi Struzikowi za ponowne zaproszenie oraz ciekawy sposób przekazania wiedzy, który przyczynił się do ogromnego zainteresowania dzieci tematem pszczelarskim, bezpieczeństwem oraz dbaniem o środowisko naturalne. Dziękujemy również p.Dominikowi Rzeźnikowi właścicielowi firmy MARKPOL za autokar, który zabezpieczył bezpieczny transport dzieci. (A.Foryt)

Poprawiony: środa, 23 października 2019 18:37
 

Uczniowskie wybory parlamentarne – 11.10.2019

Email Drukuj PDF

Dnia 11 października w naszej szkole odbyły się uczniowskie wybory parlamentarne w ramach udziału w ogólnopolskim programie  „Młodzi Głosują” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.  Każdy uczeń starszej klasy mógł wziąć udział w wyborach i oddać głos na wybrany Komitet Wyborczy w okręgu nr 23 ( Materiał przekazany uczniom miał wyłącznie charakter edukacyjny. Nie wspierał żadnego z kandydatów, komitetów czy reprezentowanych przez nie partii !).Komisję wyborczą stanowiły uczestniczki programu, uczennice klasy VIII, które czuwały nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Celem całej akcji było zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich w przyszłości do świadomego udziału w różnego typu wyborach. Tym bardziej, że w czasie wyborów powszechnych w naszym kraju obserwujemy niepokojące zjawisko - połowa obywateli nie korzysta z czynnego prawa wyborczego. Uczniowie zostali zapoznani z najważniejszymi zadaniami oraz sposobem wybierania przedstawicieli do polskiego parlamentu. Dowiedzieli się kto jest uprawniony do udziału w głosowaniu oraz w jaki sposób prawidłowo oddać głos na wybrany komitet wyborczy.Frekwencja w uczniowskich wyborach parlamentarnych wyniosła prawie 92%.Wybory oraz działania profrekwencyjne przygotowała oraz przeprowadziła p. A. Gruszecka. Cała akcja jest przykładem, że najlepszą nauką jak zwykle jest praktyczne działanie.

 

Poprawiony: czwartek, 17 października 2019 05:58
 

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej – 15.10.2019

Email Drukuj PDF

Dnia 15 października 2019 roku świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Była to okazja do wyrażenia wdzięczności nauczycielom oraz pracownikom szkoły za ich trud i poświęcenie dla uczniów. Program artystyczny w formie koncertu życzeń przedstawiony przez uczniów klasy VIII, IV i III został przygotowany przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Ilonę Helowicz.

 

Poprawiony: piątek, 18 października 2019 10:09
 


Strona 10 z 12