SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia z życia szkoły - 2019/2020

Andrzejki - 28.11.2019

Email Drukuj PDF

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. 28 listopada 2019 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej odbyła się zabawa andrzejkowa, która przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Odbyła się ona w dwóch grupach: uczniowie klas młodszych i starszych. Uczestnicy zabawy mogli dowiedzieć się  jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą. Wróżby przygotowały i prowadziły wróżki - uczennice z klasy VIII: Ala i Ola. Dzieci bawiły się przy znanych utworach muzycznych. W trakcie zabawy zajadały pyszną pizzę. Wszyscy uznali, że zabawa była udana i z utęsknieniem będą czekali na następny andrzejkowy bal.(A.Foryt, I.Helowicz)).


Poprawiony: piątek, 29 listopada 2019 09:38
 

Akcja "Zostań naszym Mikołajem" - 27.11.2019

Email Drukuj PDF

Podziel się, choć okruszek daj,
dla Ciebie nic, dla kogoś raj.
Bądź tym, który uśmiech daje,
pomóż komuś i sam zostań Najlepszym Mikołajem.

Miło jest dostawać prezenty, ale jeszcze przyjemniej jest je dawać. O tym mogli przekonać się wszyscy, którzy w listopadzie wzięli udział w akcji pomocy dzieciom z Podkarpackiego hospicjum - „Zostań naszym Mikołajem”. Jest ona prowadzona od kilku lat na terenie naszej szkoły w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu „Pomocna dłoń”. W tym roku tak jak i w latach poprzednich zakończyła się pomyślnie. Uczniowie zebrali artykuły spożywcze, słodycze, książki, zabawki, środki chemiczne i kosmetyczne, odzież itp. W dniu 27 listopada 2019 zostały przekazane do hospicjum w Rzeszowie. Koordynatorki akcji p. Anna Foryt i p. Dominika Pryga dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w akcję pomocy w przygotowaniu prezentów dla Podopiecznych Hospicjum i jego rodzeństwa.


 

Poprawiony: czwartek, 05 grudnia 2019 20:18
 

Spotkanie z pracownikami PKO BP w Mielcu - 26.11.2019

Email Drukuj PDF

„Marzenia się spełniają, gdy dzieci oszczędzają”.

Od kilku lat w naszej szkole działa Szkolna Kasa Oszczędności. 26 listopada 2019 dla uczniów klas I-VIII zorganizowane zostało spotkanie z pracownikami banku PKO BP 2 oddz. w Mielcu, Dyrektor Grażyną Smaczną oraz Joanną Bochenek. Panie przekazały miłą informację, iż PKO BP wybrał najbardziej aktywnie działające placówki w roku szkolnym 2018/2019. Wśród nich znalazła się również nasza szkoła, zdobywając nagrodę III stopnia w Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności. Brązową odznakę za pracę na rzecz edukacji ekonomicznej i upowszechnianie idei oszczędzania wśród uczniów otrzymała również opiekunka Szkolnej Kasy Oszczędności pani Anna Foryt. Przedstawicielki banku opowiedziały o tym, jak PKO Bank Polski zmienia oblicze polskiej bankowości. Przypomniały, że w 2019 roku bank obchodzi rocznicę 100-lecia działalności. Podkreślały, że PKO Bank Polski to Bank Przyszłości. Obecnie ma prawie 11 mln klientów, obsługuje prawie 500 tys. Firm. Aplikacja mobilna IKO – z której korzysta 4 mln klientów – już drugi rok z rzędu została uznana za najlepszą aplikację na świecie. Od prawie 85 lat  Bank pracuje również nad tym, by Szkolne Kasy Oszczędności zmieniały się z upływem lat w nowoczesny serwis internetowy, dostosowany do wieku użytkowników. Pani Joanna Bochenek zaprosiła wszystkich na uroczysty, jubileuszowy koncert z okazji 100 - lecia PKO Banku Polskiego, który będzie można obejrzeć na antenie telewizji POLSAT w piątek – 29 listopada podziwiając występy znanych i lubianych artystów. W trakcie spotkania panie nagrodziły uczniów, którzy brali udział w szkolnym konkursie SKO – „Z SKO marzę o…”. Do grona SKO-wiczów przyjęły również uczennicę z kl.0. Dziękujemy pani dyrektor Grażynie Smacznej oraz pani Joannie Bochenek za opiekę nad naszą SKO oraz wspieranie jej działań.

Poprawiony: wtorek, 26 listopada 2019 20:22
 

Światowy Dzień Rzucenia Palenia - 21.11.2019

Email Drukuj PDF

Poprawiony: piątek, 22 listopada 2019 18:07
 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – 19.11.2019

Email Drukuj PDF

W tym roku przypada wyjątkowa - 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Nasza szkoła 19 listopada 2019 roku brała udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W ramach tego dnia uczniowie klas starszych ubrali się na niebiesko, ponieważ jest to kolor UNICEF. Przygotowana została gazetka ścienna na korytarzu na ten temat. Ponadto, przeprowadzone zostały zajęcia na temat praw dziecka, w których uczniowie chętnie uczestniczyli. Na podsumowanie zajęć, uczniowie brali udział w turniejach z wykorzystaniem 3 quizów kahoot o prawach dziecka. Lekcję przygotowali uczniowie z klasy VII: Kacper Konieczny i Krzysztof Wałek, koordynatorem działań była pani Ilona Helowicz.

Poprawiony: czwartek, 21 listopada 2019 19:18
 


Strona 8 z 12