SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2019/2020

Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Jesień w oczach dziecka”

Email Drukuj PDF

Jesień to pora roku, która mieni się paletą kolorowych barw. Piękne liście dębów, brzóz i innych drzew żółkną, czerwienią się i przybierają ciekawe ubarwienie, by później upaść i razem z innymi tworzyć barwny jesienny dywan. Jesień to bardzo kolorowa pora roku, ale gdyby nie zima, wiosna i lato nie moglibyśmy tak na nią ciekawie oczekiwać. Dlatego, by zmotywować dzieci i pobudzić w nich chęć poznawania i podziwiania naszej polskiej jesieni wychowawczynie z Przedszkola w Książnicach ogłosiły ogólnopolski konkurs plastyczny „Jesień w oczach dziecka”. Konkurs rozstrzygnięty został 12 listopada 2019 roku, wzięły w nim udział dzieci z przedszkoli z całej Polski. Celem konkursu było uwrażliwienie przedszkolaków na piękno jesiennego krajobrazu, rozwijanie kreatywności i uzdolnień plastycznych dzieci oraz zachęcanie do obserwacji przyrodniczych w najbliższym otoczeniu. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Łącznie wpłynęło 154 prace, które oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 lata oraz 5-6 lat. Komisja konkursowa podczas oceny prac brała pod uwagę walory artystyczne i estetyczne, ciekawe przedstawienie tematu oraz samodzielność wykonania pracy przez dziecko.

Bardzo serdecznie dziękujemy za  udział  w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Jesień w oczach dziecka”. Wszystkie prace są piękne i zasługują na słowa uznania, jednak po długiej naradzie komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła następujące osoby:

3-4- latki:

I miejsce Kazimierz Góra, 4 lata, Miasteczko Krajeńskie

II miejsce Aleksandra Konieczny, 4 lata, Książnice

III miejsce Zofia Zielińska, 4 lata, Bydgoszcz

Wyróżnienia

Milena Sarama 4 lata, Chorzelów

Maria Barzowska, 3lata, Gdynia

Oliwia Niedzielska, 3 lata, Przecław

Maja Mikrut, 4 lata, Książnice

5-6- latki:

I miejsce Dominika Gawryś, 6 lat, Rzędzianowice

II miejsce Zofia Jarosz, 5 lat, Łańcut

III miejsce Maria Krakowska, 6 lat, Rydzów

III miejsce Nikola Mazur, 6 lat, Książnice

Wyróżnienia

Szymon Popendyk, 5 lat, Trzebiel

Bartosz Winiarz, 6 lat, Rzemień

Nina Błaż, 5 lat, Katowice

Antonina Gilewicz, 5 lat, Warszawa

Julia Raczek, 5 lat, Pisanowa

Za udział w konkursie dziękują organizatorki: Magdalena Górnisiewicz, Dominika Pryga, Natalia Wątorek

 

Poprawiony: piątek, 15 listopada 2019 19:37
 

Wycieczka do sklepu „Groszek” w Goleszowie – 25.10.2019

Email Drukuj PDF

W piątkowe przedpołudnie 25 października dzieci z przedszkola wzięły udział w pieszej wycieczce do sklepu „Groszek” w Goleszowie. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz integracja przedszkolaków ze społecznością lokalną. W sklepie zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie. Pani ekspedientka przybliżyła dzieciom specyfikę pracy w sklepie. Zwróciła uwagę na sposób robienia zakupów, a także zapoznała dzieci z wagą sklepową, metkownicą i kasą fiskalną. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki. W trakcie pobytu w sklepie dzieci miały okazję zadać pytania, a także zrobić drobne zakupy w postaci słodkich wafelków i lizaków. Przedszkolaki w prezencie od Pani Dorotki dostały balony i lizaki z tatuażem, co wywołało ogromna radość wśród dzieci. Po tej wycieczce wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że w przyszłości chciałyby zostać ekspedientką.

Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie Koniecznej za bardzo miłe przyjęcie i poświęcony nam czas.(M. Górnisiewicz)

 

Poprawiony: poniedziałek, 28 października 2019 07:02
 

Spotkanie z Panią Listonosz – 17.10.2019

Email Drukuj PDF

W dniu 17 października 2019r. nasze przedszkole odwiedziła Pani Listonosz. Opowiedziała dzieciom jaką drogę pokonuje list od nadawcy do odbiorcy, jak dawniej przekazywano sobie wiadomości oraz o tym jak wygląda jej dzień pracy. Rozmawiając z gościem, dzieci zrozumiały jak ważna jest znajomość  własnego adresu oraz  swojego  imienia i nazwiska. Ciekawość dzieci wzbudziła oczywiście wielka torba listonosza i to, co się w niej znajduje. Pani Listonosz podarowała dzieciom piękne pocztówki oraz słodką niespodziankę. Za przybycie i opowiedzenie o swojej pracy bardzo dziękujemy i zapraszamy Panią Listonosz ponownie! (N. Wątorek)

 

Poprawiony: piątek, 25 października 2019 11:53
 

Przedszkolaki z wizytą w lesie – 16.10.2019

Email Drukuj PDF

16 października po raz kolejny dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas młodszych wraz z wychowawczyniami i rodzicami wzięli udział w jesiennym wyjeździe do leśniczówki w Wólce Książnickiej. Gospodarzami spotkania byli Panowie Maciej Rachwał i Mieczysław Struzik - myśliwi z Koła łowieckiego „Diana” i „Łoś” w Mielcu. Zajęcia edukacyjne w słonecznej leśnej scenerii rozpoczęły się od zapalenia symbolicznej świeczki przed kapliczką św. Huberta. Ratownik medyczny pan Maciej Rachwał przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat sposobów udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Pan Maciej Warcholak [Pasieka Maciejka] przedstawił biologię pszczół, organizację pracy w ulu oraz poprowadził warsztaty pszczelarskie ze stałym elementem degustacji miodu. W spotkaniu wzięli również udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, którzy rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W czasie spotkania odbyło się wspólne grillowanie. Na zakończenie pan Piotr Gardulski z Koła łowieckiego „Łoś” zaprezentował sygnały myśliwskie na trąbce sygnałówce. Radość dzieci była ogromna. Koło łowieckie „Diana” i „Łoś” czuje się współodpowiedzialne za kształtowanie pozytywnego wizerunku myśliwego i planuje już kolejne spotkania z uczniami naszej szkoły. Dziękujemy bardzo p.Maciejowi Rachwałowi oraz p.Mieczysławowi Struzikowi za ponowne zaproszenie oraz ciekawy sposób przekazania wiedzy, który przyczynił się do ogromnego zainteresowania dzieci tematem pszczelarskim, bezpieczeństwem oraz dbaniem o środowisko naturalne. Dziękujemy również p.Dominikowi Rzeźnikowi właścicielowi firmy MARKPOL za autokar, który zabezpieczył bezpieczny transport dzieci. (A.Foryt)

 

Poprawiony: środa, 23 października 2019 18:37
 

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO STRAŻY POŻARNEJ I WROTKARNI W MIELCU – 11.10.2019

Email Drukuj PDF

W dniu 11.10.2019 roku przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Straży Pożarnej w Mielcu oraz do „Wrotkarni” w Mielcu. Wizytę w straży pożarnej rozpoczęliśmy od udzielenia przez pana strażaka cennych wskazówek  jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły wozy strażackie oraz ćwiczenia lania wody wężem strażackim. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając kaski strażackie. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy do straży pożarnej i sytuacje, kiedy powinny go używać. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem przy wozie strażackim, którego syreny wywołały zachwyt na buziach naszych przedszkolaków.

Po wizycie w straży pożarnej przedszkolaki pojechały do Centrum Rozrywki „Wrotkarnia” w Mielcu. W centrum zabaw  dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek, „małpiego gaju”, które już na samym początku wzbudziły najwięcej emocji. Poza tym dzieci mogły skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować z klocków lego, bawić się w kąciku kuchennym. Oto, by dzieci ciekawie spędziły czas dbali animatorzy, którzy wymyślali wspaniałe zabawy, tańce i zagadki dla naszych przedszkolaków. Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzą centrum zabaw! (N. Wątorek)

 

Poprawiony: czwartek, 17 października 2019 09:27
 


Strona 6 z 7