SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2019/2020

Nowy SKOwicz – MADZIA – 26.11.2019

Email Drukuj PDF

26 listopada 2019 roku powiększyła się nasza SKO-wa rodzinka :-) Witamy Madzię życząc jej wytrwałości w oszczędzaniu, a także świetnej zabawy w akcjach i konkursach organizowanych przez SKO.(A.Foryt)

 

Poprawiony: wtorek, 26 listopada 2019 17:45
 

„Światowy Dzień Pluszowego Misia” – 25.11.2019

Email Drukuj PDF

25 listopada 2019 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jest to dla wszystkich dzieci najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” W przedszkolu święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi swojego ulubionego misia. Naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach. Ponadto dzieci słuchały zagadek o ulubionych misiach z dziecięcych bajek. Na zakończenie uroczystości wszystkie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną pt.: „Pluszowy Miś”. Święto Pluszowego Misia w naszym przedszkolu przebiegało w bardzo miłej i wesołej atmosferze. (N. Wątorek)

 

Starszaki w bibliotece szkolnej – 22.11.2019

Email Drukuj PDF

22 listopada najstarsze przedszkolaki odwiedziły szkolną bibliotekę. Pani bibliotekarka – Renata Wójcik opowiedziała dzieciom jak należy się zachowywać w bibliotece, jak chronić książki przed zniszczeniem, jak można samodzielnie naprawić zniszczone egzemplarze oraz co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki. Potem obdarowała każde dziecko kolorowanką i zakładką do książki oraz zapisała wszystkie dzieci do biblioteki. Dzięki temu starszaki mogły wypożyczyć swoją pierwszą książkę w tym roku szkolnym. Serdecznie dziękujemy pani Reni za rozwijanie zainteresowań czytelniczych. (D. Pryga)

 

Poprawiony: wtorek, 26 listopada 2019 05:30
 

XVI Wojewódzki Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa” – 14.11.2019

Email Drukuj PDF

14 listopada 2019r. w Zespole Szkół w Pogwizdowie Nowym odbyło się uroczyste podsumowanie XVI Wojewódzkiego Konkursu Twórczości  Plastycznej Dzieci i Młodzieży  pt. ,, Św. Hubert wzorem współczesnego ekologa’’. Laureatkami konkursu zostały Zofia Franczyk i Magdalena Hajec, które namalowały przepiękne prace na temat ,,Rok w lesie – jesień”. Zosia była obecna na gali finałowej konkursu, gdzie miała okazję zobaczyć przedstawienie pt. „Sceny z życia Świętego Huberta”. Szczególnie ucieszyło dziewczynkę spotkanie z gościem specjalnym – Panem Janem Bełzem oraz jego czworonożnym przyjacielem wyżłem Figaro! Patronat nad  konkursem objęli Polski Związek Łowiecki w Rzeszowie, Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Burmistrz Głogowa Małopolskiego. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród  dzieci  i młodzieży oraz rozwijanie  wyobraźni twórczej. Gratulujemy młodym artystkom sukcesu i życzymy kolejnych.(D.Pryga)

 

Wycieczka do Piekarni „Kiełkowianka” w Kiełkowie i Zamku w Przecławiu – 14.11.2019

Email Drukuj PDF

14 listopada 2019 r. dzieci z Przedszkola w Książnicach udały się na wycieczkę do Piekarni „Kiełkowianka” w Kiełkowie oraz do Zamku w Przecławiu. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia i cukiernia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza i cukiernika, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Dzieci zostały oprowadzone po najważniejszych pomieszczeniach piekarni, wysłuchały pogadanki jak wyrasta ciasto oraz zobaczyły etapy powstawania pieczywa. Przedszkolaki zobaczyły również duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, ruchome regały na upieczony chleb itp. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa. Cudowny zapach i aromat upieczonego chleba sprawił, że dzieci poczuły się głodne i z wielkim apetytem zjadały przepyszne, słodkie pączki oraz wypiły soczki przygotowane specjalnie dla nich przez właścicieli piekarni. Przedszkolaki oraz wychowawczynie serdecznie dziękują właścicielom i wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność oraz bardzo miłą atmosferę.
Następnie  dzieci udały się na zwiedzanie Zamku w Przecławiu, który jest jedną z najpiękniejszych renesansowych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze wspaniałych wnętrz mieszkalnych, a otacza go malowniczy, XVII - wieczny park w stylu angielskim. Dzieci podziwiały piękne otoczenie zabytkowej budowli oraz wysłuchały ciekawych opowieści przewodniczki po zamku. Komnaty, taras widokowy, kolekcja porcelany oraz dzieła sztuki zapierały dech w piersi, a interesujące opowieści  naszej pani przewodnik wzbogaciły wiedzę przedszkolaków, dla których ta wycieczka była niezwykłym przeżyciem.(D. Pryga)

 

Poprawiony: piątek, 15 listopada 2019 19:29
 


Strona 5 z 7