SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2018/2019

„Dbamy o zdrowie” – spotkanie z pielęgniarką szkolną – 20.11.2018

Email Drukuj PDF

20 listopada 2018 roku naszych przedszkolaków odwiedziła pani pielęgniarka Bogumiła Pogoda. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się jak prawidłowo czyścić zęby, jak dbać o higienę jamy ustnej, jak należy ubierać się odpowiednio do danej pory roku oraz jak ważna w życiu każdego przedszkolaka jest profilaktyka prozdrowotna. Pani pielęgniarka pokazała dzieciom jak wygląda stetoskop, ciśnieniomierz oraz glukometr oraz wytłumaczyła ich zastosowanie. Dziękujemy! (N. Wątorek)


 

Poprawiony: środa, 21 listopada 2018 20:51
 

Gminny Konkurs Plastyczny „MOJA MAŁA OJCZYZNA” – 16.11.2018

Email Drukuj PDF

Z radością informujemy, że Kamil Barszcz zdobył nagrodę w Gminnym Konkursie Plastycznym „MOJA MAŁA OJCZYZNA” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Rydzowie. Celem konkursu było: uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości, wzbudzenie zainteresowania historią Gminy Mielec, kształtowanie uzdolnień plastycznych i promowanie młodych talentów. Dyplom i piękna książka będą przypominały Kamilkowi o tym wielkim sukcesie plastycznym. Serdecznie gratulujemy.(D. Pryga)


 

 

Poprawiony: poniedziałek, 03 grudnia 2018 18:43
 

Spotkanie z panią pielęgniarką – 16.11.2018

Email Drukuj PDF

16 listopada do naszego przedszkola zawitała – pani Bernadeta Kudła, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia . Pani Benia zademonstrowała nam niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, mierzenie ciśnienia i cukru. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca budziła w nas zainteresowanie, natomiast strzykawka z igłą – lęk. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków zagadki i kolorowe naklejki. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pani pielęgniarce własnoręcznie wykonane kwiaty. Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem. (D.Pryga)


 

 

Poprawiony: sobota, 17 listopada 2018 21:19
 

Wojewódzki Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt. ,, Św. Hubert wzorem współczesnego ekologa’’ – 15.11.2018

Email Drukuj PDF

15 listopada 2018r. w Zespole Szkół w Pogwizdowie Nowym odbyło się uroczyste podsumowanie XV Wojewódzkiego Konkursu Twórczości  Plastycznej Dzieci i Młodzieży  pt. ,, Św. Hubert wzorem współczesnego ekologa’’. Laureatkami konkursu zostały Magdalena Hajec i Aleksandra Stachura, które namalowały przepiękne prace na temat ,,Okiem leśnej fotopułapki’’. Dziewczynki były obecne na gali finałowej konkursu, gdzie miały okazję zobaczyć przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”. Patronat nad  konkursem objęli Polski Związek Łowiecki w Rzeszowie, Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Burmistrz Głogowa Małopolskiego. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród  dzieci  i młodzieży oraz rozwijanie  wyobraźni twórczej. Gratulujemy młodym artystkom sukcesu i życzymy kolejnych.(D.Pryga)


 

Poprawiony: poniedziałek, 03 grudnia 2018 18:43
 

Spotkanie z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu – 8.11.2018

Email Drukuj PDF

8 listopada 2018 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panami z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Dzięki tej wizycie dzieci poznały najważniejsze znaki drogowe, powtórzyły numery telefonów do służb ratunkowych oraz przyswoiły sobie zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Przedszkolaki poćwiczyły również prawidłowe przechodzenie przez pasy, a także oglądnęły projekcję filmu o bezpiecznym poruszaniu się na wycieczkach pieszych, rowerowych oraz autokarowych. Dziękujemy panom z WORD z Tarnobrzega za przyjazd i uświetnienie zajęć swoją obecnością! (N. Wątorek)


 


Strona 6 z 8