Spotkanie z pracownikami PKO BP w Mielcu - 26.11.2019

„Marzenia się spełniają, gdy dzieci oszczędzają”.

Od kilku lat w naszej szkole działa Szkolna Kasa Oszczędności. 26 listopada 2019 dla uczniów klas I-VIII zorganizowane zostało spotkanie z pracownikami banku PKO BP 2 oddz. w Mielcu, Dyrektor Grażyną Smaczną oraz Joanną Bochenek. Panie przekazały miłą informację, iż PKO BP wybrał najbardziej aktywnie działające placówki w roku szkolnym 2018/2019. Wśród nich znalazła się również nasza szkoła, zdobywając nagrodę III stopnia w Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności. Brązową odznakę za pracę na rzecz edukacji ekonomicznej i upowszechnianie idei oszczędzania wśród uczniów otrzymała również opiekunka Szkolnej Kasy Oszczędności pani Anna Foryt. Przedstawicielki banku opowiedziały o tym, jak PKO Bank Polski zmienia oblicze polskiej bankowości. Przypomniały, że w 2019 roku bank obchodzi rocznicę 100-lecia działalności. Podkreślały, że PKO Bank Polski to Bank Przyszłości. Obecnie ma prawie 11 mln klientów, obsługuje prawie 500 tys. Firm. Aplikacja mobilna IKO – z której korzysta 4 mln klientów – już drugi rok z rzędu została uznana za najlepszą aplikację na świecie. Od prawie 85 lat  Bank pracuje również nad tym, by Szkolne Kasy Oszczędności zmieniały się z upływem lat w nowoczesny serwis internetowy, dostosowany do wieku użytkowników. Pani Joanna Bochenek zaprosiła wszystkich na uroczysty, jubileuszowy koncert z okazji 100 - lecia PKO Banku Polskiego, który będzie można obejrzeć na antenie telewizji POLSAT w piątek – 29 listopada podziwiając występy znanych i lubianych artystów. W trakcie spotkania panie nagrodziły uczniów, którzy brali udział w szkolnym konkursie SKO – „Z SKO marzę o…”. Do grona SKO-wiczów przyjęły również uczennicę z kl.0. Dziękujemy pani dyrektor Grażynie Smacznej oraz pani Joannie Bochenek za opiekę nad naszą SKO oraz wspieranie jej działań.

Poprawiony: wtorek, 26 listopada 2019 20:22