Szkolny projekt Nowe Horyzonty Edukacji filmowej – kino Galaktyka – 8.11.2017

Uczniowie klas IV-VII biorą udział w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Są to cykliczne projekcje wyjątkowych filmów dostosowanych do wieku uczestników. Pokaz poprzedza prelekcja wprowadzająca dzieci w tematy podejmowane w filmie. Przed seansem, który odbył się 8 listopada, dzieci zastanawiały się, jak radzić sobie z zazdrością i gniewem, czym jest przemoc i dlaczego na świecie są wojny.

Następnie obejrzeliśmy film pt. „Sekrety wojny”. Jest to historia przyjaźni w czasie II wojny światowej. W czasie filmu nie pada ani jeden strzał. Nie ma scen walki ani okrucieństwa. Mimo to po seansie dociera do nas, że wojna to najgorszy koszmar, jaki człowiek sprawia drugiemu człowiekowi. Po obejrzeniu filmu mamy wiele pytań. Odpowiedzi otrzymamy na lekcji historii,  języka polskiego oraz lekcji wychowawczej. Film był ciekawy, mądry i poruszający. (T. Sienkiel)

Poprawiony: poniedziałek, 13 listopada 2017 19:04