Wycieczka do Mielca - 18.11.2016

Uczniowie klasy I, II i III wspólnie z kolegami ze Szkoły Podstawowej w Rydzowie pojechali do SCK w Mielcu. Uczestniczyli tam w pozaszkolnej formie edukacji „KinoSzkoła”, w cyklu trójwymiarowym „Filmowy alfabet”. Podczas 30 minutowej prelekcji pana Janusza Niedbały dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat pracy reżysera. Następnie obejrzały film „Dobry dinozaur”, z którym odbyły zachwycającą wizualną podróż do krainy z dawnych lat. Po seansie w kinie uczniowie, korzystając z zaproszenia  pani Grażyny Smacznej - dyrektor PKO BP 2 oddz. w Mielcu, odwiedzili główny oddział PKO Banku Polskiego, który mieści się przy ulicy Jagiellończyka.  Tam bardzo miło i serdecznie zostali powitani przez panią dyrektor Monikę Radłowską i wicedyrektor Beatę Szwedo. Panie oprowadziły dzieci po oddziale, opowiadając jednocześnie o tym, jak działają banki i na czym polega ich praca. Wyjaśniły i pokazały,  jak odbywa się obsługa klientów.  Pani  wicedyrektor  Beata Szwedo zademonstrowała, jak należy korzystać z bankomatu. Na koniec spotkania dzieci otrzymały upominki z logo Banku PKO BP. Uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Książnicach serdecznie dziękują pracownikom banku za miłe przyjęcie. Dzięki tej wizycie dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat funkcjonowania banku i oszczędzania. Być może uczniowie  z Rydzowa, zachęceni przykładem kolegów z Książnic, również założą w swojej szkole SKO.

Tego im serdecznie życzymy, gdyż jak wiadomo, „oszczędzanie z SKO procentuje w przyszłości”.(A.Foryt)