Święto Edukacji Narodowej – 12.10.2016

12 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz uroczystość pasowania na ucznia pierwszoklasistów. Swoją obecnością uświetnili ten dzień: Pan Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, z-ca przewodniczącego Rady Gminy pan Jerzy Krawczyk, kierownik GOPS pani Zofia Błach, sołtys naszej miejscowości pan Ireneusz Sienkiel, emerytowani nauczyciele oraz rodzice uczniów klasy I. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Renata Koba, która powitała przybyłych gości, złożyła serdeczne życzenia i wręczyła nagrody wyróżnionym pracownikom szkoły. Następnie uczniowie pod kierunkiem pani Teresy Burdzy tańcem, śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i uznanie dla trudnej pracy pedagogów. Wiele radości sprawiła zebranym „Szkolna Gala Oskarowo – Jabłkowa”. Wręczeniu Oskarów w poszczególnych kategoriach towarzyszyła dobra zabawa i gromkie brawa. W dalszej części uroczystości odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów, którzy wreszcie stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności. Po złożeniu przyrzeczenia dzieci z klasy I zostały pasowane przez panią dyrektor na uczniów. Otrzymały również życzenia i prezenty od kolegów z klasy II oraz rodziców. Pierwszakom gratulujemy! Na koniec głos zabrali pan Wójt Józef Piątek i pan Ireneusz Sienkiel, którzy życzyli nauczycielom dalszych sukcesów w pracy zawodowej. Dyrektor i nauczyciele składają wszystkim przybyłym gościom podziękowanie za przyjęcie zaproszenia i udział w naszej uroczystości, a uczniom za piękny program artystyczny, życzenia i uśmiech.(T.Burdzy)

Poprawiony: poniedziałek, 14 listopada 2016 21:00