Dzień Pomidora

Dzień 4.11.2016 ogłoszony został w naszej szkole dniem czerwonym, czyli DNIEM POMIDORA. Większość uczniów włożyła ubrania w tym kolorze. Na dolnym korytarzu została umieszczona gazetka, która informowała o wartościach odżywczych pomidorów. Uczniowie klasy II przygotowali „czerwone” kanapki. Na ich degustację zaprosili nauczycieli i uczniów oraz goszczących w naszej szkole policjantów. Na początku odbyła się pogadanka na temat warzywa dnia, jego pochodzenia, odmianach, właściwościach leczniczych i potraw przyrządzanych z niego. Słuchając piosenki „Pomidorek” wszyscy ze smakiem zajadali kanapki i popijali sok pomidorowy. Na obiad tego dnia panie kucharki ugotowały zupę pomidorową. W ramach zajęć plastycznych uczniowie klas młodszych wykleili pomidora plasteliną. Dzień ten był wspaniałą zabawą z pomidorem w roli głównej.(A.Foryt)

Poprawiony: niedziela, 13 listopada 2016 16:05