„NA STRAGANIE W DZIEŃ TARGOWY…”

24 listopada panie wychowawczynie z obu grup przedszkolnych przygotowały dla dzieci niespodziankę w postaci teatrzyku kukiełkowego. Teatrzyk został przygotowany w oparciu o wiersz autorstwa Jana Brzechwy „Na straganie”. Dzieci z uwagą i wielkim zaciekawieniem wysłuchały wiersza odgrywanego przez panie z wykorzystaniem „warzywnych” kukiełek. Celem przedstawienia było rozbudzanie zainteresowania literaturą dziecięcą i teatrem, rozwijanie koncentracji i wyobraźni oraz utrwalenie nazw warzyw. Przedszkolaki oraz uczniowie świetlicy szkolnej zgromadzeni na widowni wyśmienicie poradzili sobie z wymienieniem i wskazaniem głównych bohaterów spektaklu. Dzieciom bardzo podobały się również „warzywne zagadki”, gdzie bez trudu rozpoznawały i nazywały warzywa za pomocą dotyku i węchu. Dziękujemy wszystkim dzieciom za uważne wysłuchanie wiersza oraz aktywne uczestnictwo w proponowanych zabawach. (S. Helowicz)