Dzień Myszki Miki

Myszka Miki to postać znana na całym świecie, która jest ikoną światowej animacji, a jej powstanie zawdzięczamy Waltowi Disneyowi. Postać ta, jest nie tylko symbolem animacji, ale również długoletnim towarzyszem wielu pokoleń. Jego uroczy charakter, charakterystyczne uszka i uśmiech sprawiają, że jest uwielbiany przez dzieci i dorosłych.

Dzień Myszki Miki ustanowiony na 18 listopada nie jest datą przypadkową, bo właśnie tego dnia obchodzi ona swoje urodziny. W tym roku, wspólnie z Myszką Miki świętowaliśmy jej 95 urodziny nieco wcześniej, bo 15 listopada.

W tym dniu wielbiciele Myszki Miki założyli ubrania z emblematem naszego jubilata. Przedszkolaki z ochotą uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz dydaktycznych. Z niecierpliwością czekały na swoja kolej, aby móc wziąć czynny udział w zajęciach. Bardzo podobały im się zadania, w których określały wielkości postaci, a także wiele frajdy sprawiły zabawy poszukiwawcze oraz obrazkowa gra memory. Poznały również przyjaciół słynnej myszki – Minnie, Daisy, Donalda, Pluta oraz Goofy’ego, wizerunki których towarzyszyły nam podczas gier i zabaw.

Największą atrakcją okazały się jednak niespodziewane odwiedziny Myszki Miki i Minnie, które sprawiły dzieciom wiele radości. Przedszkolaki pozowały do zdjęć z naszymi gośćmi i wspólnie tańczyły przy dźwiękach skocznej muzyki. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały film o przygodach głównego bohatera dnia oraz odebrały myszkowe medale.

Dzień z pewnością można zaliczyć do bardzo udanych. (P. Głodzik)