Bezpieczne wakacje - 20.06.2023

Kolejny raz przed wakacjami naszą szkołę odwiedził Pan dzielnicowy. Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, w górach, na drodze. Policjant ostrzegał przed kąpielami w miejscach niedozwolonych. Podkreślił, że jeśli pływamy kajakiem, łódką zakładamy kapok. Podczas górskich wycieczek wędrujemy pod opieką dorosłych tylko oznakowanymi szlakami. Pamiętamy również o odpowiednim ubiorze. Gość zwrócił również uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przypomniał o  czym warto pamiętać, by przejażdżki rowerowe były bezpieczne. Uczniowie wymienili podstawowe uprawnienia oraz obowiązki rowerzysty.

Najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje – jak podkreślał policjant – jest zachowanie zdrowego rozsądku i troska o bezpieczeństwo swoje i innych.

Poprawiony: piątek, 14 lipca 2023 02:40