Akademia Komputerów - 31.03.2023

W ramach obchodów  Dnia Nowoczesnych Technologii w Edukacji 2023 gościliśmy w naszej szkole trenerów  z  BIT – PRO Akademii Komputerowej, którzy dla  przedszkolaków  i uczniów klas I – VIII zaprezentowali swoje zajęcia z programowania w języku LUA w świecie Minecraft oraz programowania w języku Python.  Zajęcia były wspaniałą okazją do rozwijania umiejętności programistycznych, umiejętności logicznego myślenia  i przyczyniły się do poszerzenia zainteresowań naszych uczniów.  BIT-PRO Akademia Komputerowa pokazała, jak z pomocą nowych technologii można rozwijać kluczowe umiejętności niezbędne do nauki matematyki i szeroko pojętej informatyki poprzez połączenie nauki programowania z uwielbianym przez dzieci Minecraftem.  Dzięki takim zajęciom uczniowie są w stanie zainteresować się informatyką i nowymi technologiami, co może pomóc im w przyszłej karierze. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Trenerom BIT – PRO Akademia Komputerowa za poświęcony czas i niezwykle ciekawe zajęcia.(B.Borzęcka)

Poprawiony: poniedziałek, 03 kwietnia 2023 17:09