Dzień Kultury Włoskiej - 31.03.2023

31 marca w naszej szkole odbył się Dzień Kultury Włoskiej. Swoją obecnością zaszczycili nas Włosi: Luca Pietro Milazzo oraz Giovanni Lambertucci, którzy w obecnym roku szkolnym uczestniczą w Programie Międzykulturowym – AFS. W tym dniu większość naszych uczniów miała na sobie jakieś  elementy  związane z Italią - mogliśmy zobaczyć chłopców ubranych w koszulki włoskich klubów sportowych, dziewczynki wystrojone w ubrania w kolorach włoskiej flagi, a na twarzach niektórych pojawiły się weneckie maski karnawałowe. Spotkanie z naszymi  gośćmi rozpoczęło się od odśpiewania włoskiego hymnu "Il Canto degli Italiani”. Następnie uczennice: Madzia Hajec i Alicja Babula przedstawiły zebranym prezentację multimedialną „Italy”, w której przybliżyły wszystkim piękno włoskiego kraju, jego historię, kulturę, znane miasta i charakterystyczne zabytki. Po czym nastąpiła degustacja specjałów kuchni włoskiej, do których przygotowania włączyli się uczniowie klasy III i VI.   Wszyscy byli pod wrażeniem walorów estetycznych i smakowych przygotowanych past, ravioli, sałatki caprese czy klasycznej włoskiej przystawki bruschetta z pomidorami lub z czosnkiem. Nie zabrakło także słodkich przekąsek. Po włoskiej uczcie nastąpiły rozmowy z naszymi gośćmi,  nauka najpopularniejszych włoskich słówek, a także wspólne śpiewanie włoskich hitów z Giovannim,  przy pięknie wygrywanych przez Lucę melodiach na keyboardzie. Ostatnim punktem programu  był quiz wiedzy o Włoszech. Podczas „Dnia włoskiego” rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny „Pocztówka z Włoch”. Bardzo dziękujemy naszym gościom za ciekawe i  przemiłe spotkanie, a uczniom III i VI klasy za pomoc w przygotowaniu Dnia Kultury Włoskiej.(B.Borzęcka)

Poprawiony: poniedziałek, 03 kwietnia 2023 16:56