Wieczornica patriotyczna - 12.11.2022

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w ZSP w KSIĄŻNICACH

W sobotę, 12 listopada, odbyła się w nowo oddanej sali gimnastycznej w naszej szkole wieczornica patriotyczna „Dla Niepodległej”. Była to impreza towarzysząca gminnym uroczystościom z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Prowadził ją pan Damian Małek - dyrektor SOKiS w Chorzelowie. Wzięli w niej udział: pan Józef Piątek – Wójt Gminy Mielec, pan Fryderyk Kapinos - Poseł na Sejm RP, pan Waldemar Barnaś – dyrektor SSE Euro-Park Mielec, pan Bogdan Cygan - Przewodniczący Rady Gminy Mielec, pan Tomasz Ortyl – Zastępca Wójta, pani Bożena Mazur – Sekretarz,  pani Barbara Szwakop - Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych, radni Gminy Mielec, dyrektorzy szkół Gminy Mielec, sołtysi Gminy Mielec, a także nauczyciele, młodzież szkolna oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.

W programie artystycznym tematycznie związanym z odzyskaniem przez Polskę niepodległości zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książnicach oraz artyści działający przy Ośrodku Kultury: Kapela i Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”, Chorzelowska Grupa Wokalna, Zespół Wokalno-Muzyczny „Wesołe Nutki”, Młodzieżowa Grupa Wokalna. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu.

Po koncercie nastąpiło przekazanie Ognia Niepodległości przez Jednostkę Strzelecką 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu oraz złożenie kwiatów pod kamieniem poświęconym pamięci por. Jana Hajca. Ogień swoim blaskiem przypominał o ofiarach poniesionych w walce o wolność Polski.

W piątek, 11 listopada, w Chorzelowie odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Niepodległości. Mieszkańcy Gminy Mielec upamiętnili wydarzenie na Miejscu Pamięci Poległych w obronie Ojczyzny. Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: Renata Koba – dyrektor ZSP w Książnicach, Anna Foryt – wychowawczyni klasy II oraz uczniowie z klas młodszych. (Joanna Ozga)

Poprawiony: wtorek, 20 grudnia 2022 12:07