3 Maja w Gminie Mielec

3 maja 2022 r. w Chorzelowie odbyły się gminne uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja. Gminne obchody rozpoczęły się tradycyjnie od Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Następnie uroczysty pochód, prowadzony przez zabytkowe pojazdy Zmotoryzowanej GRH im. gen. Stanisława Maczka, Orkiestrę Dętą z Dobrynina i Jednostkę Strzelecką 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu, przemaszerował przed Miejsce Pamięci Poległych w obronie Ojczyzny. Tam Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, delegacje szkół oraz organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Mielec złożyły kwiaty. Naszą szkołę na uroczystości reprezentowała pani dyrektor Renata Koba, nauczyciel języka angielskiego – pani Małgorzata Mika – Kupiec i przewodnicząca szkoły – Oliwia Kudła.(J.Ozga)

Poprawiony: piątek, 13 maja 2022 09:27