Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „ Wiosenny pejzaż kolorami malowany”

Wiosna to niezwykła pora roku. Podczas niej przyroda zaczyna żyć na nowo. Na łąkach oraz polanach kwitną pierwsze kwiaty. Stopniowo pojawiają się białe przebiśniegi, fioletowe przylaszczki czy jeszcze zielone, kiełkujące kwiaty. Dzięki nim wiosna to czas kolorów. Dlatego nauczycielki z Przedszkola w Książnicach chcąc zmotywować dzieci i pobudzić w nich chęć poznawania i podziwiania naszej polskiej, kolorowej wiosny zorganizowały III edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Wiosenny pejzaż kolorami malowany”. Celem konkursu było uwrażliwienie przedszkolaków na piękno wiosennego krajobrazu, rozwijanie kreatywności i uzdolnień plastycznych dzieci oraz zachęcanie do obserwacji przyrodniczych w najbliższym otoczeniu. Rozstrzygnięcie odbyło się 14.04.2022 roku. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Łącznie wpłynęło 72 prace ,które oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 - latki oraz 5-6 - latki. Komisja konkursowa podczas oceny prac brała pod uwagę walory artystyczne i estetyczne, ciekawe przedstawienie tematu, a przede wszystkim samodzielność wykonania pracy przez dziecko.

Organizatorzy serdecznie dziękują za  udział  w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Wiosenny pejzaż kolorami malowany”. Wszystkie prace są piękne i zasługują na słowa uznania, jednak po długiej naradzie komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła następujące osoby:

3 – 4 - latki

I miejsce: Kacper Komraus 4 lata, Marklowice