Spotkanie z myśliwym i leśniczym – 17.11.2021

17 listopada 2021 gościliśmy w naszym przedszkolu pana myśliwego Mieczysława Struzika i pana leśniczego Łukasza Szatana. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom pracy myśliwego i leśniczego, zasad obowiązujących podczas pobytu w lesie oraz sposobów pomocy zwierzętom i ptakom, by przetrwać zimę.

Pan myśliwy opowiedział przedszkolakom o zwyczajach dziko żyjących zwierząt (lisa, dzika, sarny, zająca) oraz zwrócił uwagę, które z nich gromadzą zapasy na zimę, a które zapadają w sen zimowy. Dzięki tablicy interaktywnej maluszki i starszaki mogły usłyszeć dźwięki wydawane przez leśnych mieszkańców.

Pan leśniczy przeprowadził prelekcję o różnych gatunkach ptaków, opowiedział dzieciom, które z nich zostają w Polsce na zimę, a które odlatują do ciepłych krajów, a także jakie smakołyki możemy zostawić dla ptaszków w karmniku. Panowie zgodnie podkreślili, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje jego domowników.

Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w prelekcjach dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat życia mieszkańców lasu oraz pracy leśniczego i myśliwego.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały od zaproszonych gości malowanki oraz książeczki.

Serdecznie dziękujemy panu Mieczysławowi Struzikowi i panu Łukaszowi Szatanowi za przybycie i przekazanie dzieciom wielu cennych informacji. (N. Wątorek)

Poprawiony: czwartek, 18 listopada 2021 10:39