Uroczystość Narodowego Święta Niepodległości - 10.11.2021

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia miała na celu wzbudzenie refleksji na temat faktów historycznych i przybliżenie wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klas IV - VIII pod kierunkiem  pani Urszuli Aleksiej i pana Waldemara Ozgi.Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uwagę przyciągała piękna dekoracja.  Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.

Po części artystycznej przedstawiciele SU, wraz z opiekunem panią Iloną Helowicz, złożyli kwiaty i zapalili znicze pod kamieniem upamiętniającym porucznika Jana Hajca – mieszkańca Książnic, który walczył o wolną Polskę.(J.Ozga).

Poprawiony: wtorek, 16 listopada 2021 09:12