Akcja pomocy zwierzętom zakończona - 26.10.2021

„Człowiek o tyle jest wielki, o ile chroni stworzenia słabsze od siebie”.

W miesiącu październiku na terenie naszej szkoły po raz kolejny odbyła się zbiórka darów dla schroniska bezdomnych zwierząt w Mielcu. Zbiórka została zorganizowana wśród przedszkolaków oraz uczniów klas I-VIII. Dzięki ofiarności rodziców i dzieci udało się zgromadzić dużą ilość pożywienia ok. 180 kg  smakołyków dla psów i kotów. W ramach przeprowadzonej kampanii w dniu 26.10.2021 została zorganizowana wycieczka klas I-III do schroniska. Głównym jej celem było dostarczenie zebranej karmy oraz zwiedzenie schroniska, w którym obecnie przebywa 70 kotów i 85 psów.

W imieniu pracowników schroniska i ich podopiecznych, opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu w ramach, którego została przeprowadzona akcja składa ogromne podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do wspólnego sukcesu.

Zachęcamy również, aby podczas decyzji o przyjęciu do swojego domu pupila, rozważyć możliwość adopcji czworonoga ze schroniska.(A.Foryt)

Poprawiony: piątek, 29 października 2021 19:17