Wydarzenia z życia szkoły - 2021/2022

Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego - 17.11.2021

17 listopada w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego. W zmaganiach wzięły udział 3 szkoły: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książnicach, Zespół Szkół w Woli Mieleckiej i Zespół Szkół w Podleszanach. Uczestnicy konkursu napisali testy w swoich szkołach, a następnie koordynatorzy konkursu sprawdzili prace i wyłonili zwycięzców. W pierwszej kategorii (klasy VII-VIII)  zwyciężyli uczniowie z Woli Mieleckiej, natomiast Piotr Bik z klasy VIII naszej szkoły otrzymał wyróżnienie. W drugiej kategorii (klasy V-VI) pierwsze miejsce zdobyła uczennica z Woli Mieleckiej, Emilia Konieczna z klasy IV osiągnęła 2 wynik w tej kategorii. Część nagród w konkursie została ufundowana przez szkołę językową Helen Doron w Mielcu. Organizatorami konkursu były p. Małgorzata Mika-Kupiec i p. Ilona Helowicz. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach językowych.(I.Helowicz)

Poprawiony: środa, 01 grudnia 2021 06:39

„Szkoła do hymnu”

Podobnie jak w latach poprzednich cała nasza społeczność szkolna wzięła udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 przedszkolaki, uczniowie klas I – III i uczniowie klas IV – VIII odśpiewali pięknie 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Nasze zaangażowanie i piękny śpiew zostały docenione. Otrzymaliśmy podziękowanie od Ministra Edukacji i Nauki. (J. Ozga)

Poprawiony: wtorek, 30 listopada 2021 12:44

„SZKOŁA PAMIĘTA”

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Już po raz trzeci nasza szkołą wzięła udział w tej akcji. Co roku pokazujemy, że pamiętamy! Podobnie jak w ubiegłych latach upamiętniliśmy ważne wydarzenia i postaci historyczne. W ramach akcji zrealizowaliśmy różnorodne działania m. in.: odwiedziliśmy grób księdza Grzyba, posprzątaliśmy opuszczone groby, złożyliśmy kwiaty i znicze pod kamieniem upamiętniającym porucznika piechoty Legionów Polskich Jana Hajca. Uczniowie klasy IV przygotowali prace plastyczne nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych, a uczniowie klas IV – VIII opracowali prezentacje multimedialne dotyczące ważnych postaci w historii Polski.

Minister Edukacji i Nauki docenił nasze działania. Otrzymaliśmy piękny dyplom i podziękowania za udział w akcji „Szkoła pamięta”. (J. Ozga)

Poprawiony: wtorek, 30 listopada 2021 18:36

Dentobus

Szanowni Rodzice!

Zgodnie z Ustawą z dnia 12 kwietnia 2019r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. poz. 1078), która ma na celu wprowadzenie i zapewnienie równego dostępu do profilaktycznej opieki stomatologicznej dzieci i młodzieży podjęliśmy działania mające na celu objęcia opieką stomatologiczną uczniów naszej szkoły oraz dzieci z przedszkola.

Centrum Medyczne LUX MED. Sp. z o.o. w ramach zawartego kontraktu z NFZ zrealizuje dla naszych dzieci świadczenia profilaktyczne w Dentobusie w ramach ogólnopolskiego programu walki z próchnicą w dniach 17.12.2021 i 20.12.2021r.

Zainteresowani rodzice proszeni są o wypełnienie stosownego oświadczenia i dostarczenie do wychowawcy klasy.

Renata Koba – dyrektor ZSP w Książnicach

Oświadczenie do pobrania:

file:///C:/Users/domin/AppData/Local/Temp/O%C5%9Bwiadczenie%20-%20zgoda%20-%20Dentobus%202021.pdf

Poprawiony: środa, 01 grudnia 2021 16:41

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF - 19.11.2021