Wydarzenia z życia szkoły - 2021/2022

Dzień dobrych uczynków - 19.05.2022

19 maja obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Nikt z nas nie jest samotną wyspą, nikt nie chce się tak czuć, dlatego Fundacja Ekologiczna ARKA zachęca do dobrych uczynków. W naszym otoczeniu są inni ludzie, ale także zwierzęta, a przede wszystkim środowisko naturalne, z którego korzystają wszyscy. Trzeba się po prostu rozejrzeć wokół siebie i działać, nie czekając na zachętę!

Pamiętaj!  Dobro wraca!

Poprawiony: piątek, 20 maja 2022 13:10

Światowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi nazywany także Światowym Dniem Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone 22 kwietnia niemal na całym świecie. Celem święta jest zwrócenie uwagi mieszkańców Ziemi na ekologiczną stronę planety i promowanie postaw związanych z ochroną przyrody.

Warto zapamiętać, że hasłem tegorocznej 52. edycji Dnia Ziemi jest „ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ”. Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. CO MOŻEMY ZROBIĆ, BY POMÓC NASZEJ PLANECIE ?

Wystarczą małe zachowania proekologiczne. Wykonywane codziennie przez miliony ludzi na całym świecie mogą ocalić naszą planetę. Do najbardziej popularnych i najprostszych zadań sprzyjających ochronie środowiska należą:

Niekorzystanie z plastikowych toreb. Te rozkładają się nawet kilkaset lat. Dlatego lepiej na zakupy brać torby wielorazowego użytku.

Naprawiajmy elektronikę czy sprzęt AGD, zamiast kupować nowy.

Nie kupujmy ubrań w nadmiarze. Ich produkcja szkodzi planecie.

Segregujmy śmieci w tym materiały odnawialne.

Oszczędzajmy wodę i prąd.

Sadźmy drzewa i krzewy.

Troszczmy się o środowisko życia zwierząt.

Poszerzajmy naszą wiedzę ekologiczną.

Wybierajmy rower czy środki komunikacji publicznej zamiast własnego samochodu.

W naszej szkole z okazji DNIA ZIEMI został przeprowadzony m.in. konkurs plastyczny, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów klas 4 – 8. Spośród autorów wielu pięknych i oryginalnych prac nagrodzono następujących uczniów:

- JAKUB STACHURA (kl. 6) – I miejsce,

- GABRIEL DYMEK (kl. 5) – II miejsce,

- WERONIKA SŁOMBA (kl. 5) – III miejsce,

- NADIA ŁOJEK (kl. 4) – wyróżnienie,

- SZYMON RZEGOCKI (kl. 5) – wyróżnienie.(A.Gruszecka)

Poprawiony: piątek, 20 maja 2022 12:55

Wycieczka klas I-III do Mielca - 11.05.2022

Poprawiony: piątek, 13 maja 2022 12:59

3 Maja w Gminie Mielec

3 maja 2022 r. w Chorzelowie odbyły się gminne uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja. Gminne obchody rozpoczęły się tradycyjnie od Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Następnie uroczysty pochód, prowadzony przez zabytkowe pojazdy Zmotoryzowanej GRH im. gen. Stanisława Maczka, Orkiestrę Dętą z Dobrynina i Jednostkę Strzelecką 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu, przemaszerował przed Miejsce Pamięci Poległych w obronie Ojczyzny. Tam Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, delegacje szkół oraz organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Mielec złożyły kwiaty. Naszą szkołę na uroczystości reprezentowała pani dyrektor Renata Koba, nauczyciel języka angielskiego – pani Małgorzata Mika – Kupiec i przewodnicząca szkoły – Oliwia Kudła.(J.Ozga)

Poprawiony: piątek, 13 maja 2022 09:27

Święto Konstytucji 3 Maja - 29.04.2022

29 kwietnia odbyła się uroczystość z okazji  3 maja. Jest to ważny dla każdego Polaka dzień, data uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Autorami Konstytucji 3 Maja byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj. W naszej szkole obchody tego święta były uroczyste. Uczniowie klas IV – VIII pod opieką pani J.Ozgi i pana W. Ozgi przygotowali  montaż słowno - muzyczny. Na początku odśpiewali hymn państwowy, a następnie przybliżyli historię Polski, uzmysłowili wszystkim jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Nie zabrakło patriotycznych pieśni i refleksyjnych wierszy. Na koniec głos zabrała pani dyrektor. Podziękowała uczniom za przygotowanie uroczystości i życzyła wszystkim przeżywania w miłej atmosferze chwil patriotycznych związanych ze świętami majowymi.

Poprawiony: wtorek, 10 maja 2022 05:28