SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia z życia szkoły - 2019/2020

Wycieczka klas IV-VIII do Chęcin i Kielc – 14.11.2019

Email Drukuj PDF

14 listopada 2019r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: E. Głodzik, K. Nowak oraz I. Helowicz udali się na wycieczkę do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach. Tam, oprócz zwiedzania wystawy edukacyjnej, uczestniczyli w warsztatach i pokazach naukowych. Następnie wszyscy udali się do Zamku Królewskiego w Chęcinach, gdzie zwiedzali budowlę z przełomu XIII i XIV i słuchali ciekawostek na temat losów i historii zamku. Kolejnym punktem wycieczki był obiad w chęcińskiej restauracji i wreszcie wesoła zabawa w parku trampolin Flay Sky w Kielcach. Wycieczka dostarczyła wszystkim miłych wrażeń i niezapomnianych wspomnień.(K.Nowak)

Poprawiony: wtorek, 26 listopada 2019 05:01
 

Wieczornica patriotyczna - 12.11.2019

Email Drukuj PDF

12 listopada 2019 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Książnicach odbyła się wieczornica patriotyczna pt. „Byliśmy, jesteśmy, będziemy…”. Uroczystość zakończyła obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Gminie Mielec. Niepodległościowe świętowanie rozpoczęło się o godzinie 18.00 odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie dyrektor szkoły Joanna Ozga serdecznie powitała licznie zgromadzonych gości, wśród których byli: wójt Gminy Mielec pan Józef Piątek, przewodniczący Rady Gminy Mielec pan Bogdan Cygan, sekretarz Gminy Mielec pani Bożena Mazur, kierownik referatu oświaty Gminy Mielec pani Barbara Szwakop, radni Gminy Mielec, dyrektorzy szkół, przedstawiciele władz samorządowych Książnic, Goleszowa, Bożej Woli, członkowie rodziny Jana Hajca - jednego z najbardziej znanych żołnierzy legionowych ziemi mieleckiej. Po wystąpieniu pani dyrektor na temat odzyskania przez Polskę niepodległości wypowiedzieli się pan wójt Gminy Mielec Józef Piątek oraz zastępca dyrektora SCK w Mielcu ds. muzeum pan Jerzy Skrzypczak. Następnie pan Eligiusz Hajec przedstawił fakty z życia por. Jana Hajca. W części artystycznej uroczystość uświetniły występy uczniów, którzy pod kierunkiem pani Krystyny Nowak i pana Waldemara Ozgi przygotowali piękny, okolicznościowy montaż słowno – muzyczny, a następnie zespół wokalny „Wolanki” z Woli Mieleckiej wykonał wiązankę pieśni narodowych i patriotycznych. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim za udział w wieczornicy i wspólne świętowanie. W dalszej części uroczystości zgromadzeni udali się na plac szkolny, gdzie uformowali kolumnę i przeszli pod kamień pamięci porucznika Jana Hajca - bohaterskiego żołnierza z czasów I wojny światowej, który walczył w szeregach legionów Józefa Piłsudskiego. Tam uczniowie złożyli światełko niepodległości przywiezione przez harcerzy z Kostiuchnówki, gdzie zginął w walce o wolność Ojczyzny nasz lokalny bohater, mieszkaniec Książnic – porucznik Jan Hajec. Następnie delegacje władz gminnych, samorządowych, nauczyciele, uczniowie, dyrektorzy oraz członkowie rodziny Jana Hajca złożyli wiązanki kwiatów. Uczestnicy dziękowali za zorganizowanie wieczornicy, podkreślali, że uroczystość dostarczyła im wielu niezapomnianych patriotycznych przeżyć.

Poprawiony: czwartek, 21 listopada 2019 18:48
 

„Szkoła do hymnu” – 8.11.2019, godz.11:11

Email Drukuj PDF

„11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Narodowe Święto Niepodległości ma radosny charakter. Wspólne śpiewanie to znak radości z wolnej ojczyzny, za którą tęsknili nasi przodkowie”.(Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski).

8 listopada nasza szkoła wzięła udział w tegorocznej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11:11 cala społeczność uczniowska zebrała się na sali gimnastycznej i wspólnie odśpiewała cztery zwrotki hymnu narodowego.

 

Poprawiony: wtorek, 12 listopada 2019 13:38
 

Pomoc zwierzętom ze schroniska - 6.11.2019

Email Drukuj PDF

W październiku uczniowie naszej szkoły wrażliwi na krzywdę zwierząt już kolejny raz ochoczo przystąpili do akcji charytatywnej na rzecz bezdomnych psów i kotów z mieleckiego schroniska. W ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu „Pomocna dłoń”. przeprowadzeniem akcji zajęły się uczennice klasy VIII. Zarówno przedszkolaki oraz młodsi i starsi uczniowie przekazali dużą ilość karmy. Została ona  posegregowana, zapakowana i 6 listopada przewieziona do schroniska. Opiekun oraz wolontariusze SKW serdecznie dziękują wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy włączyli się do akcji. Miło było sprawić niespodziankę bezdomnym, opuszczonym zwierzakom. Wszyscy dobroczyńcy, którzy przyczynili się do polepszenia bytu zwierząt zostali nagrodzeni zeszytami z pieskami i kotkami. Pisemne podziękowanie dla naszej szkoły zostało zamieszczone na stronie internetowej fundacji Animals.(A.Foryt)

Poprawiony: środa, 06 listopada 2019 17:19
 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ze Słodziakami - 30.10.2019

Email Drukuj PDF

Poprawiony: czwartek, 31 października 2019 22:40
 


Strona 9 z 12