SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia z życia szkoły - 2019/2020

"Kartka dla Niny" - 16.12.2019

Email Drukuj PDF

„Każdy ma potrzebę robienia dobrych rzeczy”- z takiego założenia wyszli uczniowie naszej szkoły, którzy włączyli się w akcję prowadzoną w miesiącu grudniu - „Kartka dla Niny”.  Organizowana ona była w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu „Pomocna dłoń”. W akcję ochoczo zaangażowali się uczniowie klas I-VIII. Pod czujnym okiem wychowawców wykonali kartki świąteczne, napisali życzenia, a treść uzupełnili rysunkami. Cieszymy się, że nasi uczniowie nie są obojętni na los innych dzieci. Dla chorych dzieci i ich rodziców świadomość, że nie są same, że jest ktoś, kto napisze do nich list lub kartkę, stanowi ogromne wsparcie i dodaje siły do walki z chorobą. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w akcji i zachęcamy do indywidualnego pisania listów i kartek dla wybranych podopiecznych „Marzycielskiej Poczty”.(A.Foryt)

Poprawiony: wtorek, 17 grudnia 2019 23:51
 

Bajka muzyczna "O Czerwonym Kapturku..." - 13.12.2019

Email Drukuj PDF

Poprawiony: niedziela, 15 grudnia 2019 12:56
 

Spotkanie z Mikołajem – 6.12.2019

Email Drukuj PDF

 

 

Poprawiony: niedziela, 15 grudnia 2019 12:58
 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - 5.12.2019

Email Drukuj PDF

„Jedną z cenniejszych rzeczy, jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi jest czas, serdeczny uśmiech, uścisk dłoni”.

5 grudnia 2019r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. To święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na całym świecie. Podczas spotkania opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariatu „Pomocna dłoń” p.A.Foryt przedstawiła uczniom prezentację multimedialną dotyczącą tematyki wolontariatu. Celem prezentacji było przybliżenie uczniom idei wolontariatu i sylwetki wolontariusza, zapoznanie uczniów z różnymi formami pomocy jakie w ramach wolontariatu realizuje szkoła oraz podsumowanie akcji charytatywnych i wolontariackich, które odbywały się dotychczas w naszej szkole, m.in.: zbiórka materiałów papierniczych dla oddziału hematologii dziecięcej Kliniki w  Lublinie, zbiórka karmy dla zwierząt z mieleckiego schroniska, zbiórka nakrętek przeznaczona na rehabilitację chorych dzieci, zbiórka darów mikołajkowych dla Podkarpackiego hospicjum dla dzieci, „Świąteczny stroik dla seniora”, akcja „Marzycielska poczta”. Kolejnym elementem obchodów tego święta było wręczenie nagród w szkolnym konkursie plastycznym „Różne oblicza WOLONTARIATU”. Na zakończenie spotkania uczniowie wysłuchali piosenki o pomaganiu. Opiekunka SKW podziękowała uczniom oraz nauczycielom zaangażowanym w działanie szkolnego klubu wolontariatu. Gorąco podziękowała wszystkim za wspieranie  prowadzonych przez klub akcji.


 

Poprawiony: czwartek, 05 grudnia 2019 15:48
 

Bookcrossing czyli uwolnij książkę - 4.12.2019

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszamy uczniów do kącika bookcrossingowego. Zasady są proste – przynieś książkę, zostaw ją na półce, a w zamian pożycz sobie inną. Pokażmy, że bardzo lubimy czytać i uwolnijmy nasze książki!!! (R.Wójcik)

Poprawiony: czwartek, 05 grudnia 2019 15:49
 


Strona 7 z 12