SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia z życia szkoły - 2019/2020

Dzień Babci, Dziadka i Seniora w Goleszowie – 18.01.2020

Email Drukuj PDF

W sobotę 18 stycznia na zaproszenie sołtysa Goleszowa pana Jana Kwarcianego dzieci z przedszkola oraz uczniowie z klas starszych pod opieką pani Dominiki Prygi i pani Ilony Helowicz gościli w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Goleszowie. Główną atrakcją wieczoru były jasełka. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji.  Wszyscy ulegli magii występów, gdyż najmłodsi artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role. Dzieci stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Zaangażowanie aktorów zostało nagrodzone przez widzów gromkimi brawami. Na zakończenie pan sołtys Jan Kwarciany podziękował nauczycielkom za trud włożony w przygotowanie jasełek, a dzieci nagrodził słodką niespodzianką. Trud włożony w przygotowanie występu docenił także poseł na Sejm - pan Fryderyk Kapinos oraz Wójt Gminy Mielec - pan Józef Piątek. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem, a także zapewnieniami o dalszej tak dobrej i owocnej współpracy.(D. Pryga)

 

 

 

Poprawiony: niedziela, 26 stycznia 2020 16:36
 

Jasełka i spotkanie opłatkowe– 20.12.2019

Email Drukuj PDF

 

 

Poprawiony: piątek, 20 grudnia 2019 13:46
 

"Stroik dla Seniora" - 19.12.2019

Email Drukuj PDF

Podobnie jak w ubiegłym roku Szkolny Klub  Wolontariatu zorganizował przedświąteczną akcję „Stroik dla Seniora”. Uczniowie wszystkich oddziałów klasowych wspólnie z nauczycielami i rodzicami przygotowali  stroiki dla osób starszych i samotnych. We czwartek 19 grudnia  wolontariusze odwiedzili samotne osoby, którym złożyli świąteczne życzenia oraz przekazali przygotowane własnoręcznie wykonane stroiki i kartki świąteczne. Dzieci zostały bardzo serdecznie przyjęte przez Seniorów. Uśmiech i dobre słowo od starszych osób były najwspanialszym podziękowaniem dla młodych wolontariuszy, którzy w swoim wolnym czasie zaangażowali się w akcję.(A.Foryt)


 

Poprawiony: czwartek, 19 grudnia 2019 19:21
 

"Leśna choinka" - 16.12.2019

Email Drukuj PDF

Boże Narodzenie i czas przygotowań do świąt to najpiękniejszy okres w całym roku. W tym czasie, szczególnie przed laty, zarówno dorośli jak i dzieci z wielką radością wykonywali ozdoby świąteczne, stroiki, łańcuchy na choinkę, szopki bożonarodzeniowe. Dla przypomnienia i zachęcenia dzieci do czerpania z bogatych rodzimych tradycji naszą szkołę odwiedził pan Mieczysław Struzik – Przewodniczący Komisji Kultury i Tradycji Zarządu Okręgowego PZŁ w Rzeszowie, który podarował szkole choinkę i zachęcił uczniów do udziału w międzyszkolnym konkursie „Leśna choinka”. Konkurs polega na przystrojeniu żywego drzewka własnoręcznie wykonanymi ozdobami z materiałów ekologicznych oraz przyrodniczych pochodzących z polskich lasów: kasztanów, szyszek, orzechów. Po emocjach związanych z oglądaniem choinki dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas młodszych z wielkim zaangażowaniem zabrali się do wykonania ozdób choinkowych. Były to łańcuchy z bibuły i szyszek, kasztanowe zwierzątka, gwiazda ze słomy i siana, muchomory, bombki z wizerunkiem leśnych zwierząt. Choinka zachwyca swoim pięknem. Utrwalona została również w pracach plastycznych. Podczas spotkania z Panem myśliwym dzieci złożyły świąteczne życzenia dziękując za podarowaną choinkę. Przekazały własnoręcznie wykonaną kartkę bożonarodzeniową i bombkę z napisem : „Darz Bór”. Pan myśliwy obdarował uczniów „leśnymi” zakładkami. Dziękujemy panu Mieczysławowi Struzikowi za długoletnią współpracę z naszą szkołą, za wspólne spotkania i prelekcje podczas, których społeczność uczniowska brała udział w lekcjach przyrody i biologii. Raz jeszcze pragniemy podziękować za współpracę Kołu łowieckiemu „Diana” i „Łoś”, życząc myśliwym Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.(A.Foryt)

Poprawiony: czwartek, 19 grudnia 2019 19:06
 

Korespondujemy z uczniami z polskiej szkoły w Anglii - 16.12.2019

Email Drukuj PDF

Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią nawiązali kontakt z polską sobotnią szkołą w Anglii. Nauczycielem w niej jest siostra naszego kolegi Szymona, pani Edytka. Kilka tygodni temu drugoklasiści wysłali list z pozdrowieniami dla polskich dzieci, które wraz z rodzinami przebywają za granicą. W odpowiedzi, 16 grudnia otrzymali list, kartkę z życzeniami świątecznymi oraz słodycze. Wielką motywacją do podejmowania przez dzieci działania jest to, że mają możliwość pisania listów do rówieśników, którzy ze względu na miejsce swego przebywania mają ograniczone umiejętności posługiwania się językiem polskim, szczególnie w piśmie. Drugoklasiści nadal pragną utrzymywać dalszą znajomość ze swoimi kolegami w Anglii i już przygotowują się do pisania kolejnego listu, w którym opowiedzą o nauce w naszej szkole.(A.Foryt)

Poprawiony: wtorek, 17 grudnia 2019 23:50
 


Strona 6 z 12