Wydarzenia z życia szkoły - 2019/2020

"BohaterON" - włącz historię".

Szkoła Podstawowa w Książnicach wzięła udział w ogólnopolskiej akcji –„BohaterON – włącz historię” .Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Jest realizowana od 2016 roku. Nasza szkoła  po raz pierwszy brała udział w tej akcji, ale na pewno nie ostatni. Uczniowie w tym roku szkolnym  z klas V-VIII własnoręcznie przygotowali  przepiękne kartki, które zostaną przekazane żyjącym uczestnikom Powstania warszawskiego.(U. Aleksiej)

Poprawiony: piątek, 18 października 2019 05:58

Wycieczka do lasu - 16.10.2019

Poprawiony: czwartek, 17 października 2019 11:10

Uczniowskie wybory parlamentarne – 11.10.2019

Dnia 11 października w naszej szkole odbyły się uczniowskie wybory parlamentarne w ramach udziału w ogólnopolskim programie  „Młodzi Głosują” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.  Każdy uczeń starszej klasy mógł wziąć udział w wyborach i oddać głos na wybrany Komitet Wyborczy w okręgu nr 23 ( Materiał przekazany uczniom miał wyłącznie charakter edukacyjny. Nie wspierał żadnego z kandydatów, komitetów czy reprezentowanych przez nie partii !).Komisję wyborczą stanowiły uczestniczki programu, uczennice klasy VIII, które czuwały nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Celem całej akcji było zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich w przyszłości do świadomego udziału w różnego typu wyborach. Tym bardziej, że w czasie wyborów powszechnych w naszym kraju obserwujemy niepokojące zjawisko - połowa obywateli nie korzysta z czynnego prawa wyborczego. Uczniowie zostali zapoznani z najważniejszymi zadaniami oraz sposobem wybierania przedstawicieli do polskiego parlamentu. Dowiedzieli się kto jest uprawniony do udziału w głosowaniu oraz w jaki sposób prawidłowo oddać głos na wybrany komitet wyborczy.Frekwencja w uczniowskich wyborach parlamentarnych wyniosła prawie 92%.Wybory oraz działania profrekwencyjne przygotowała oraz przeprowadziła p. A. Gruszecka. Cała akcja jest przykładem, że najlepszą nauką jak zwykle jest praktyczne działanie.

Poprawiony: czwartek, 17 października 2019 05:58

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej – 15.10.2019

Dnia 15 października 2019 roku świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Była to okazja do wyrażenia wdzięczności nauczycielom oraz pracownikom szkoły za ich trud i poświęcenie dla uczniów. Program artystyczny w formie koncertu życzeń przedstawiony przez uczniów klasy VIII, IV i III został przygotowany przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Ilonę Helowicz.

Poprawiony: piątek, 18 października 2019 10:09

Pasowanie na Ucznia i Pasowanie na Przedszkolaka – 9.10.2019