SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2018/2019

Wycieczka do sklepu i OSP w Goleszowie – 21.09.2018

Email Drukuj PDF

W piątkowe przedpołudnie 21 września dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w pieszej wycieczce do sklepu „Groszek” i OSP w Goleszowie. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki, strażaka oraz integracja przedszkolaków ze społecznością lokalną. W sklepie zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie. Pani ekspedientka przybliżyła dzieciom specyfikę pracy w sklepie. Zwróciła uwagę na sposób robienia zakupów, a także zapoznała dzieci z wagą sklepową, metkownicą i kasą fiskalną. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki. W trakcie pobytu w sklepie dzieci miały okazję zadać pytania, a także zrobić drobne zakupy w postaci słodkich wafelków, ciasteczek i batonów. W czasie spotkania zostaliśmy poczęstowani pysznymi cukierkami, które  wszystkim bardzo smakowały.

Po wyjściu ze sklepu, strażacy z OSP w Goleszowie zaprosili nas do pobliskiej remizy strażackiej. Dzieci miały okazję zwiedzić remizę, mogły zobaczyć z bliska samochód strażacki, sprzęt i odzież używaną w czasie akcji. Uświadomiono im, iż strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków drogowych. Najwięcej emocji wzbudziło przymierzanie strażackiego ubrania, hełmu oraz lanie wody z wężów strażackich. Po tej wycieczce wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że w przyszłości chciałyby zostać ekspedientką lub strażakiem.

Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie Koniecznej i Panom Strażakom za bardzo miłe przyjęcie i poświęcony nam czas.(D. Pryga)

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 21 marca 2019 20:16
 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – 20.09.2018

Email Drukuj PDF

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Tego dnia nasze przedszkolaki tańczyły, śpiewały, radośnie bawiły się na placu zabaw oraz brały udział w konkursach pokonując strach i nieśmiałość. Wspólne świętowanie było okazją do dobrej zabawy i do integracji starszaków z maluchami. Impreza była bardzo udana, dostarczyła najmłodszym członkom społeczności szkolnej wielu pozytywnych wrażeń oraz potwierdziła, że jesteśmy jedną, wielką przedszkolną  rodziną. Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu odznakę Super Przedszkolaka. Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków. (D. Pryga)

 

Poprawiony: sobota, 22 września 2018 18:04
 

Starszaki w bibliotece szkolnej – 18.09.2018

Email Drukuj PDF

18 września najstarsze przedszkolaki odwiedziły szkolną bibliotekę. Pani bibliotekarka - Joanna Ozga opowiedziała dzieciom jak należy się zachowywać w bibliotece, jak chronić książki przed zniszczeniem, jak można samodzielnie naprawić zniszczone egzemplarze oraz co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki. Potem obdarowała każde dziecko własnoręcznie wykonaną zakładką do książki i zapisała wszystkie dzieci do biblioteki. Dzięki temu starszaki mogły wypożyczyć swoją pierwszą książkę w tym roku szkolnym. Serdecznie dziękujemy pani Joasi za rozwijanie zainteresowań czytelniczych. (D. Pryga)

Poprawiony: sobota, 22 września 2018 18:08
 

WIELKIE SPRZĄTANIE ŚWIATA – 11.09.2018

Email Drukuj PDF

Już od wielu lat nasz oddział przedszkolny bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata". 11 września nasze przedszkolaki pod nadzorem osób dorosłych i przy ich pomocy uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów ogród i boisko szkolne. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję i starały się jak najdokładniej wykonać swoje zadanie. „Sprzątanie Świata” jest dla dzieci atrakcyjną formą edukacji ekologicznej. Jest to lekcja ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety. Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci i w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata. (D. Pryga)

Poprawiony: czwartek, 13 września 2018 19:58
 


Strona 8 z 8