Wydarzenia z życia szkoły - 2017/2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 – 22.06.2018

22 czerwca  to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie naszej szkoły – zakończenie roku szkolnego. Uroczystość   tradycyjnie rozpoczęła się Mszą Świętą. Następnie uczniowie z rodzicami przeszli do szkoły. Po powitaniu wszystkich przez panią dyrektor, klasa VI przedstawiła krótką część artystyczną. Atmosfera była bardzo podniosła, ponieważ uczniowie, nauczyciele i rodzice żegnali panią Teresę Sienkiel, która po wielu latach pracy w Szkole Podstawowej w Książnicach odchodzi w tym roku na emeryturę. Ostatnim punktem uroczystości było wręczenie przez panią dyrektor nagród uczniom wyróżnionym za wysokie wyniki w nauce.   Po uroczystości na sali gimnastycznej  uczniowie wraz z nauczycielami udali się do klas, gdzie nastąpiło wręczenie świadectw i pożegnanie z wychowawcami.(J.Ozga)

Poprawiony: środa, 27 czerwca 2018 13:06

DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna dłoń” Anna Foryt dziękuje uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za włączanie się do akcji prowadzonych w ramach klubu. Były to m.in.:

- zbiórka makulatury,

- zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz lubelskiego hospicjum dla dzieci im. „Małego Księcia” oraz małej Mai (zebrano 188,40kg nakrętek),

- zbiórka darów mikołajkowych dla podopiecznych Podkarpackiego hospicjum dla dzieci w Rzeszowie,

- pozyskanie środków na rzecz chorej dziewczynki z Podleszan ze sprzedaży własnoręcznie wykonanych kartek bożonarodzeniowych,

- odwiedziny seniorów przed Św. Bożego Narodzenia,

- akcja pomocy dzieciom z Ukrainy,

- akcja pomocy dzieciom z Domu Dziecka z Dębicy,

- przeprowadzenie akcji pomocy chorej dziewczynce podczas festynu szkolnego „Cegiełka dla Lidzi”.

Poprawiony: środa, 27 czerwca 2018 13:18

Wizyta policjanta - 21.06.2018

W ostatnim dniu nauki szkolnej 21 czerwca z uczniami naszej szkoły spotkał się Pan dzielnicowy. Przypomniał dzieciom o czym powinny pamiętać podczas wakacji, aby spędzić je bezpiecznie w domu, na drodze, podczas spotkania z nieznajomymi osobami i zwierzętami. Podkreślił na co należy zwrócić uwagę podczas jazdy rowerem zwłaszcza o zmroku. W razie niebezpieczeństwa polecił dzwonić na numery alarmowe. Na koniec spotkania Pan dzielnicowy wręczył uczniom broszurki informujące jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą oraz zachęcił do udziału w konkursie filmowym „Bezpieczne wakacje nad wodą”. Wspólnie z policjantem dzieci życzyły sobie udanych i bezpiecznych wakacji.(A.Foryt)

Poprawiony: środa, 27 czerwca 2018 13:13