SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2016/2017

„KLASA V CZYTA PRZEDSZKOLAKOM” – grudzień 2016

Email Drukuj PDF

Uczniowie klasy V włączyli się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. W okresie świątecznym rozpoczęli cykl spotkań z przedszkolakami. Odwiedzili młodszych kolegów i koleżanki i przeczytali im dwie bajki przygotowane pod opieką pani Joanny Ozgi.  Pierwsza z nich opowiadała o pomocnikach Świętego Mikołaja. Przeczytała ją Ola i Martyna. Drugą bajkę, o leniwym jeżyku, przedstawili wszyscy uczniowie klasy V w formie przedstawienia. Przedszkolaki słuchały z wielkim zaciekawieniem i zaprosiły piątoklasistów na kolejne spotkanie.

 

Andrzejki – 24.11.2016

Email Drukuj PDF

Koniec listopada to czas andrzejek – czarów i wróżenia. 24 listopada do naszych przedszkolaków przybyła wróżka Martynka, która przepowiadała nam przyszłość. Dzień wróżb przyniósł wiele radości, tym bardziej, że zakończył się zabawą przy dźwiękach wesołej muzyki. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości oraz przenieść w świat marzeń i fantazji.

 

Wojewódzki konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt. ,, Św. Hubert wzorem współczesnego ekologa’’ – 9.11.2016

Email Drukuj PDF

We środę  9 listopada 2016r. w Zespole Szkół w Pogwizdowie Nowym odbyło się uroczyste podsumowanie XIII Wojewódzkiego Konkursu Twórczości  Plastycznej Dzieci i Młodzieży  pt. ,, Św. Hubert wzorem współczesnego ekologa’’. Laureatką konkursu została Weronika  Słomba, która namalowała przepiękną pracę na temat ,,Leśne życie o świcie’’. Weronisia była obecna na gali finałowej konkursu, gdzie miała okazję zobaczyć przedstawienie pt. „Ekologiczny Czerwony Kapturek” oraz występ pana Karola Ungeheuera łowczego z „Towarzystwa Myśliwych w Rzeszowie”,  który grając na rogu myśliwskim zaprezentował ryk jeleni podczas okresu godowego. Patronat nad  konkursem objęli Polski Związek Łowiecki w Rzeszowie, Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Burmistrz Głogowa Małopolskiego. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród  dzieci  i młodzieży oraz rozwijanie  wyobraźni twórczej. Gratulujemy Weronisi sukcesu i życzymy kolejnych.(D.Pryga)


 

Pasowanie na Przedszkolaka - 27.10.2016

Email Drukuj PDF

27 października 2016 r. odbyła się uroczystość  Pasowania na Przedszkolaka. Miała ona charakter rodzinnego święta, toteż dzieciom towarzyszyli rodzice i rodzeństwo. Dzieci wystąpiły z programem artystycznym, podczas którego recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Rodzice oraz zaproszeni goście nagradzali małych artystów gromkimi brawami. Po ślubowaniu Pani Dyrektor przy pomocy czarodziejskiej różdżki dokonała symbolicznego pasowania na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz upominki od rodziców. Wszystkim przedszkolakom życzymy, aby każda chwila spędzona w naszym przedszkolu wzbudzała miłe wspomnienia, a każdy dzień był tak wesoły i wyjątkowy jak uroczystość pasowania.(D.Pryga)

 

„Henryk Sienkiewicz w moich oczach” – konkurs plastyczny – 21.10.2016

Email Drukuj PDF

Gratulujemy naszym przedszkolakom pierwszych sukcesów plastycznych  w nowym roku szkolnym. Weronika Słomba i Błażej Kudła zdobyli nagrodę, a Alicja Babula wyróżnienie w  gminnym konkursie plastycznym pt.  „ Henryk Sienkiewicz w moich oczach”.  Konkurs został zorganizowany przez SOKiS w Chorzelowie. Jego głównym celem była plastyczna interpretacja utworów, postaci literackich oraz wydarzeń z życia Sienkiewicza. Serdecznie gratulujemy laureatom oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.(D.Pryga)


 


Strona 1 z 2