SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia z życia szkoły - 2016/2017

Świąteczne warsztaty plastyczne z panią Anną – 14.12.2016

Email Drukuj PDF

14 grudnia 2016 na zajęciach rozwijających zdolności plastyczne w klasach młodszych  gościła mama Karolka pani Anna Wałek. Pokazała dzieciom, jak wykonać choinki z papierowych rurek. Następnie uczniowie ozdabiali je  według własnej inwencji. Wszyscy pracowali bardzo chętnie, bo pomysł był ciekawy. Swoje prace zabrali do domu, gdzie będą stanowiły świąteczną ozdobę mieszkania. Zajęcia z panią Anną bardzo spodobały się dzieciom i już poprosiły o następne spotkanie. Podczas pracy z małymi artystami pani Anna uświadomiła im, że nie potrzeba wielkich zdolności artystycznych, wystarczy trochę odwagi, chęci tworzenia oraz odrobina cierpliwości, aby powstawały takie piękne przedmioty, które cieszą oko i wprawiają nas w dobry nastrój. Dziękujemy mamie Karolka za przeprowadzenie warsztatów plastycznych i podzielenie  się z nami swoimi  artystycznymi umiejętnościami.  Cieszymy się, że są rodzice, którzy tak chętnie i aktywnie angażują się w proces edukacyjno – wychowawczy swoich dzieci.(A.Foryt)


 

„NOWOROCZNE KOLĘDOWANIE Z BABCIĄ I DZIADZIEM”

Email Drukuj PDF

Więcej…
 

Spotkanie z górnikiem – 5.12.2016

Email Drukuj PDF

5 grudnia 2016r. w naszej szkole gościliśmy sołtysa wsi Goleszów pana Jana Kwarcianego, który pracował w kopalni węgla kamiennego w Katowicach. Wykorzystując prezentację multimedialną, opowiedział dzieciom, jak niebezpieczną pracę wykonują górnicy. Zaproszony gość przyniósł ze sobą galowy strój górnika. Wyjaśnił, co oznaczają barwy pióropusza na czapce górniczej, przedstawił narzędzia wykorzystywane w górnictwie oraz opisał trudne warunki panujące pod ziemią. Opowiedział, jak z biegiem lat zmieniała się praca w kopalni. Zapoznał zebranych z biografią świętej Barbary - patronki górników. Na zakończenie uczniowie bardzo serdecznie podziękowali panu sołtysowi Janowi Kwarcianemu za przybycie i przekazanie tylu ciekawych informacji na temat trudnej i niebezpiecznej pracy w górnictwie. Po spotkaniu wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.(A.Foryt)

 

Akcja: „Pomoc dla hospicjum” - 26.11.2016

Email Drukuj PDF

Więcej…
 

„Andrzejki”- czas wróżb i przepowiedni – 24.11.2016

Email Drukuj PDF

24 listopada 2016 był dla uczniów naszej szkoły wyjątkowy. W tym dniu odbyła się zabawa andrzejkowa. Przebiegała ona w miłej atmosferze wróżb, magii i tańców przy dźwiękach znanych przebojów. Miały w tym swój udział uczennice klasy V i VI, które przygotowały ciekawe wróżby i zabawy andrzejkowe. Wszyscy bardzo chętnie brali w nich udział. Uczniowie i nauczyciele mogli dowiedzieć się, co czeka ich w niedalekiej przyszłości. Wróżby wzbudziły wiele pozytywnych emocji i uśmiechu. Na pożegnanie wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że tegoroczne andrzejki były niezwykle udane i już nie mogą doczekać się zabawy karnawałowej.(A.Foryt)

 

 


Strona 4 z 6