SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia z życia szkoły - 2016/2017

Dzień Ziemi – 21.04.2017

Email Drukuj PDF

W dniu 21 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Poprzez wiersze i piosenki występujący uczniowie przypomnieli nam, że jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska w którym żyjemy.

 

 

Dzień Samorządności – 21.03.2017

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie 21 marca z okazji powitania wiosny odbył się w naszej szkole Dzień Samorządności. Plan imprezy, ustalony prze członków Samorządu Uczniowskiego w porozumieniu z całą społecznością szkolną, zawierał wiele atrakcji. Najpierw uczniowie z klas młodszych w wiosennym korowodzie przemaszerowali wokół szkoły. Następnie przedstawiciele Samorządu częstowali wszystkich pysznymi kanapkami, które uczniowie samodzielnie przygotowali w klasach. Propagując zdrowe odżywianie, szóstoklasiści pod opieką pani Joanny Ozgi, wykonali sałatkę owocową. Z kolei wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie rozstrzygnięto konkurs na najlepszy przepis na potrawę z warzyw. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

Potem Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy.  Wśród wielu atrakcji, przygotowanych pod kierunkiem opiekunki SU pani Teresy Sienkiel, znalazły się zabawy, konkursy, quizy, pokazy tańca, pokaz mody, występy artystyczne uczniów. Wszyscy uczestnicy zabaw zostali nagrodzeni słodyczami, owocami i drobnymi upominkami. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwały koleżanki: Dominika Leyko i Ala Cieśla.  Na koniec pani Bernadeta Borzęcka poprowadziła grę „Idź na całość”, która dostarczyła dzieciom wiele emocji i wrażeń.

To był wspaniały dzień, który na długo zostanie w pamięci uczniów jak i nauczycieli.(T.Sienkiel)

 

Dzień owoców egzotycznych – 23.02.2017

Email Drukuj PDF

23 lutego 2017 obchodziliśmy w szkole DZIEŃ OWOCÓW EGZOTYCZNYCH. W tym dniu uczniowie mieli możliwość zobaczyć w prezentacji multimedialnej owoce egzotyczne znane i te, o których istnieniu nie mieli pojęcia. Z tej okazji rozstrzygnięty został również szkolny konkurs, którego celem było ukazanie w formie plastycznej wybranego owocu i umieszczenie jego opisu. Jedenastu uczniów zostało nagrodzonych dyplomami oraz owocami. Na koniec spotkania odbyła się degustacja niektórych owoców egzotycznych (A.Foryt)

 

"Let's read in English" czyli warto czytać po angielsku...

Email Drukuj PDF

W dniu 13.02.2017 podczas zajęć języka angielskiego w oddziale przedszkolnym w ramach akcji "Let's read in English" czytaliśmy książki w języku angielskim. Przedszkolaki miały okazję posłuchać 2 bajek w języku angielskim pt. „Sometimes I Feel Sunny” oraz „ Goat Goes to Playgroup” czytanych przez nauczyciela języka angielskiego panią Patrycję Prokopiuk.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadań, następnie odpowiadały na pytania i oglądały przeczytane bajki. Przeprowadzone zajęcia miały promować czytanie nie tylko w języku polskim ale również w języku angielskim.

 

PROGRAM EDUKACJI MULTIMEDIALNEJ „KINO SZKOŁA”

Email Drukuj PDF

Uczniowie klas IV – VI, w bieżącym roku szkolnym, biorą udział  w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej „Kino Szkoła” zorganizowanym przez  Kino "Galaktyka" w Mielcu. Szkolnymi koordynatorkami projektu są panie: Teresa Sienkiel i Joanna Ozga. Celem zajęć jest modelowanie postaw moralno-społecznych poprzez kontakt z dziełem filmowym. Projekt przewiduje trzy spotkania o różnej tematyce. Na każdym spotkaniu odbywa się projekcja filmów oraz warsztaty edukacyjne, których tematyka związana jest z ich treścią . Dwa z nich już za nami. Pierwsze odbyło się w listopadzie.  Zajęcia  rozpoczęły się od warsztatów na temat agresji, przemocy i tolerancji. Były bardzo ciekawe, uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowie i w zabawach, a następnie uważnie oglądnęli prezentowany film „BFG”. Podczas drugich zajęć uczniowie dyskutowali na temat więzi i tradycji rodzinnych, a potem z wielkim wzruszeniem śledzili losy trójki rodzeństwa, które znalazło się na biegunie północnym. Wszyscy z niecierpliwością czekają na trzecie spotkanie, które odbędzie się w marcu.(J.Ozga)


 


Strona 3 z 6