SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia z życia szkoły - 2016/2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 – 23.06.2017

Email Drukuj PDF

 

Poprawiony: środa, 28 czerwca 2017 22:13 Więcej…
 

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Email Drukuj PDF

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

 

19 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Książnicach podsumowali całoroczną przygodę z czytaniem. Uroczystość rozpoczęła się od konkursu „Ekspert baśniowy”. Przedstawiciele klas: I, II i III zmagali się z zadaniami dotyczącymi treści poznanych wcześniej baśni. Wszystkie klasy były doskonale przygotowane i trudno było wyłonić zwycięzcę. Jury musiało zadawać dodatkowe pytania. Po emocjonującej dogrywce można było ogłosić wyniki. Zrobiła to Pani Maria Soluch – bibliotekarka z Podleszan, która zaszczyciła szkołę swą obecnością. I miejsce zdobyli uczniowie klasy III, II miejsce – uczniowie klasy I, III miejsce – uczniowie klasy II. W drugiej części uroczystości odbył się konkurs „Mistrz pięknego czytania”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas: IV, V i VI, którzy zostali wybrani w eliminacjach klasowych. Czytali fragmenty znanych powieści dla młodzieży. Już w I etapie konkursu jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Wiktoria Ortyl z klasy V

II miejsce – Kornelia Strzępka z klasy IV

III miejsce – Kamil Dymek z klasy IV

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Książnicach mgr Renata Koba oraz organizator konkursów mgr Joanna Ozga serdecznie dziękują Pani mgr Marii Soluch – bibliotekarce Filii Bibliotecznej w Podleszanach za współpracę i obecność na uroczystości.

Poprawiony: środa, 28 czerwca 2017 22:10
 

Akcja zbierania nakrętek w roku szkolnym 2016/2017 za nami !

Email Drukuj PDF

Już kolejny rok uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji zbierania nakrętek. Trzeba zaznaczyć, że dzieci zaangażowały w działanie nie tylko domowników, ale również dalszą rodzinę i sąsiadów. Wspólnie udało nam się zebrać przez cały rok szkolny 151,10 kg nakrętek. Tym razem dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na spełnianie marzeń małych pacjentów LUBELSKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI im „Małego Księcia” oraz na rehabilitację małej Mai. Dziękujemy za zaangażowanie i bezinteresowność.

 

Wycieczka do Mielca – 14.06.2017

Email Drukuj PDF

14.06.2017 wszyscy uczniowie z klas 0 - VI wybrali się na wycieczkę do Mielca. Najpierw wzięli udział  w warsztatach archeologicznych połączonych ze zwiedzaniem wystawy czasowej w Pałącyku Oborskich: Archeologiczna autostrada. Wykopaliska przy wielkich inwestycjach drogowych pod Krakowem. Zgodnie z hasłem przewodnim warsztatów „  I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ARCHEOLOGIEM”  uczestnicy dowiedzieli się, na czym polega praca archeologów i ich codzienność, jakich używają narzędzi podczas prowadzonych badań. Nie zabrakło również możliwości wcielenia się w prawdziwego archeologa i odkopania ukrytych, starych przedmiotów. Na koniec starsi uczniowie sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując "archeologiczną" krzyżówkę. Ponieważ zajęcia odbywały się w dwóch grupach był również czas na spacer i zabawy na świeżym powietrzu.

Następnie uczniowie odwiedzili schronisko dla zwierząt, gdzie przekazali zebrane dla nich dary. Uczniowie wraz z rodzicami z wielkim zaangażowaniem przynosili do szkoły karmę dla bezdomnych czworonogów, za co Im serdecznie dziękujemy. Wycieczka zakończyła się w McDonaldzie. (T.Sienkiel)

 

Wycieczka do „Zatorlandu” – 8.06.2017

Email Drukuj PDF

8.06.2017 r. uczniowie naszej szkoły odbyli wspaniałą wycieczkę do Parku Rozrywki w Zatorze „Zatorland”. Podróż była długa, ale pod opieką pań i rodziców wszyscy szczęśliwie dotarli na miejsce.  Na początku wycieczki przewodnik  oprowadził grupę po parku dinozaurów. Wielki zachwyt wzbudził  Park Mitologii na wodzie. Pływając gondolami można było podziwiać pięknie odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń. Kolejną atrakcją był Park Bajek. Na jego krętych ścieżkach uczniowie podziwiali postacie z literatury dziecięcej. Niewątpliwie najciekawszy był Lunapark, gdzie można było się pobawić na zjeżdżalniach, karuzelach, trampolinach. Zmęczeni zabawą wszyscy chętnie udali się na spacer ścieżką edukacyjną w Parku Owadów, gdzie można zobaczyć 16 gigantycznych figur. Są to m.in. konik polny, biedronka, mrówka, jelonek rogacz, larwa motyla, modliszka, skorpion, stonka, żuk rohatyniec, mucha, skorek. Na zakończenie było nawet kino 5D. Nikt nie chciał wracać do domu, ale niestety trzeba było zakończyć ten wspaniały dzień. Zmęczeni, ale szczęśliwi uczniowie wrócili wieczorem do swoich rodziców.(J.Ozga)

Poprawiony: środa, 28 czerwca 2017 22:02
 


Strona 1 z 6