SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2014/2015

Konkurs plastyczno - literacki "Uśmiechnij się" - 06.2015

Email Drukuj PDF

Poprawiony: wtorek, 23 czerwca 2015 10:21
 

Ogólnopolski Konkurs Origami - 23.05.2015

Email Drukuj PDF

 

Rozśpiewane przedszkolaki - gminny konkurs 15.05.2015

Email Drukuj PDF

Poprawiony: poniedziałek, 02 listopada 2015 13:03 Więcej…
 

Gminny Konkurs „Puzzle moją układanką” - 28.04.2015

Email Drukuj PDF

Gminny Konkurs „Puzzle moją układanką” odbył się w Zespole Szkół w Trześni. Celem konkursu było rozbudzenie u dzieci pasji układania puzzli. W konkursie tym wziął udział Kacper Dymek, Maciuś Kowalik i Kubuś Stachura. Chłopcy wykazali się dużą umiejętnością i sprawnością w układaniu puzzli. Kacper zajął II miejsce w kategorii wiekowej dzieci starszych. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i piękne puzzle. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (D.Pryga)

Poprawiony: czwartek, 21 maja 2015 07:51
 

Ogólnopolski konkurs plastyczny „W harmonii z przyrodą”

Email Drukuj PDF

Miło nam poinformować, że Marysia Szymańska zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „W harmonii z przyrodą” organizowanym przez Wdecki Park Krajobrazowy. Celem konkursu była popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz zagadnień z zakresu ochrony przyrody, a także rozwijanie kreatywności i zainteresowań twórczych, których inspiracją jest przyroda. Cieszymy się sukcesem Marysi i życzymy jej wielu ciekawych pomysłów w kolejnych konkursach. (D.Prga)

Poprawiony: czwartek, 21 maja 2015 07:49
 

Spotkanie z myśliwymi -15.01.2015

Email Drukuj PDF

W styczniu do naszego przedszkola zawitali niecodzienni goście: pan Wiesław Krupa – prezes Koła Łowieckiego „Diana” oraz pan Mieczysław Struzik – prezes Koła Łowieckiego „Łoś”. Panowie przekazali nam wiele ciekawych informacji o mieszkańcach lasu i przypomnieli, jak należy się w lesie zachowywać. Zachęcili nas do zbierania kasztanów i żołędzi, które będziemy mogli przekazać panom myśliwym. Wyjaśnili nam, że przysmaki te są niezbędne dla zwierząt w czasie zimy. Na pożegnanie nasi goście przekazali słoninkę zachęcając do systematycznego dokarmiania ptaków oraz pyszne słodycze dla wszystkich przedszkolaków. (D.Pryga)

Poprawiony: czwartek, 21 maja 2015 07:49
 

Konkurs plastyczny „Piękno Tradycji Bożego Narodzenia” - 12.2014

Email Drukuj PDF

Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych przedszkolaków. Maja Wilk, Dominik Książnicki i Jakub Stachura zdobyli nagrodę w gminnym konkursie plastycznym pt. „Piękno Tradycji Bożego Narodzenia” - org. przez SOKiS w Chorzelowie. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o tradycjach Bożego Narodzenia , przybliżenie piękna kulturowego naszej obyczajowości narodowej oraz rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej. Serdecznie gratulujemy dzieciom i ich rodzicom. (D.Pryga)

Poprawiony: czwartek, 21 maja 2015 07:48
 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na Bożonarodzeniową Kartkę Świąteczną - 12.2014

Email Drukuj PDF

Nasze przedszkolaki odniosły ogromny sukces w „Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na Bożonarodzeniową Kartkę Świąteczną”- zorganizowanym przez MCK w Przecławiu. Wyróżnienie specjalne zdobyli: Oliwia Kudła, Natalia Buś, Kacper Kocoł, Kacper Dymek. Jury konkursu przyznało także wyróżnienia dla: Mai Wilk, Patryka Serafina, Jakuba Ortyla, Michała Busia, Marysi Szymańskiej, Emilki Strzępki, Jakuba Stachury, Weroniki Słomby, Weroniki Zuzel, Dominika Książnickiego i Julki Szewc. Serdecznie gratulujemy. (D.Pryga)

Poprawiony: czwartek, 21 maja 2015 07:47
 

Sukcesy plastyczne - 21.11.2014

Email Drukuj PDF

Z radością informujemy, że Oliwia Kudła i Dominik Książnicki zdobyli nagrodę w eliminacjach gminnych konkursu „Literatura i dzieci – Czasem Słońce, Czasem Deszcz” w kategorii praca plastyczna. Serdecznie gratulujemy naszym laureatom i życzymy dalszych sukcesów. (D.Pryga)

Poprawiony: czwartek, 21 maja 2015 07:46
 

Konkurs plastyczny - "Jaki Znak Twój? - Orzeł BIały" - 06.11.2014

Email Drukuj PDF

Z przyjemnością informujemy, że Oliwia Kudła i Maja Wilk zdobyły nagrodę, a Kacper Dymek wyróżnienie w gminnym konkursie plastycznym „Jaki Znak Twój? - Orzeł Biały” - org. przez SOKiS w Chorzelowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (D.Pryga)

Poprawiony: czwartek, 21 maja 2015 07:46
 

Jasełka - 15.01.2015

Email Drukuj PDF

Poprawiony: piątek, 16 stycznia 2015 10:16 Więcej…
 

Sukcesy artystyczne - 13.01.2015

Email Drukuj PDF

„Hej, kolędo leć...”

We wtorek 13 stycznia 2015r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Chorzelowie odbył się XVI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej, kolędo leć...”. Nasze przedszkolaki wystąpiły w kategorii zespołów. Nagrodę zdobył zespół w składzie: Marysia Szymańska, Dominik Książnicki, Kubuś Stachura, Patryk Serafin. Wyróżnienie zdobył zespół „Aniołków” w składzie  - Oliwka Kudła, Emilka Strzępka, Julka Szewc, Marysia Szymańska. Przegląd był okazją do podtrzymania tradycji kolędowania, poznania znanych i nieznanych polskich kolęd i pastorałek oraz prezentowania dziecięcych talentów. Cieszymy się, że talent wokalny  naszych najmłodszych artystów został doceniony przez JURY. Serdecznie gratulujemy przedszkolakom i dziękujemy za wspaniałe zaprezentowanie naszego przedszkola. (D.Pryga)

Poprawiony: czwartek, 07 stycznia 2016 13:31
 

Sukcesy plastyczne - 25.10.2014

Email Drukuj PDF
Julia Szewc zajęła II miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pocztówka z wakacji” organizowanym przez Wawerskie Centrum Kultury Filia ZASTÓW w Warszawie. W konkursie wzięło udział 2091 pocztówek, spośród których nagrodzono 54 najładniejsze prace. Cieszymy się wielkim sukcesem Julki i życzymy jej wielu ciekawych pomysłów w kolejnych konkursach plastycznych. Gratulujemy! (D.Pryga)
Poprawiony: niedziela, 14 grudnia 2014 17:07
 

Pasowanie na przedszkolaka - 23.10.2014

Email Drukuj PDF

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez szkolnych. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci jak i ich rodziców, a także wychowawczyni. Pozwala ono na wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwartości, stwarza możliwość prezentacji pierwszych umiejętności i wiadomości zdobytych w przedszkolu. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem pt. „Leśne duszki i grzyby”. W czasie spektaklu wszystkie przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, za co otrzymały gromkie brawa od licznej publiczności. Po teatrzyku  dzieci, które we wrześniu rozpoczęły edukację przedszkolną złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie Pan Dyrektor dokonał uroczystego „Aktu pasowania”. Uroczystość zakończono wręczeniem dzieciom dyplomów i  pamiątkowych upominków ufundowanych przez rodziców. Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń. (D.Pryga)

Poprawiony: niedziela, 14 grudnia 2014 16:05 Więcej…
 

Spotkanie z panem listonoszem - 10.2014

Email Drukuj PDF

W październiku  zawitał do nas pan listonosz. Opowiedział dzieciom o swojej pracy, pokazał w jaki sposób należy prawidłowo wysłać list oraz wytłumaczył kto to jest adresat, a kto nadawca. Zaprezentował również swój strój służbowy oraz przyniesione ze sobą rekwizyty: torbę, druki, pocztówki, znaczki,  koperty. Przedszkolaki miały okazję przymierzyć strój listonosza oraz ponosić torbę wypełnioną "pocztą". Serdecznie dziękujemy panu listonoszowi za wizytę w naszym przedszkolu. (D.Pryga)

Poprawiony: wtorek, 14 października 2014 20:01 Więcej…
 

Rekord Guinnessa - 30.09.2014

Email Drukuj PDF

30 września 2014 r. wraz z przedszkolakami z całej Polski ustanowiliśmy nowy Rekord Guinnessa! Nasze przedszkole bierze udział w tegorocznej edycji programu Akademii Aquafresh, dlatego z entuzjazmem przyłączyliśmy się do bicia Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie. Ząbki szczotkowało razem z nami: 257500 dzieci. Do tej pory rekord należał do mieszkańców Indii, którzy ustanowili go 7 lat temu. Wtedy to zęby czyściło w sumie ponad 170 tys. osób. Wszystkie przedszkolaki, które wzięły udział w ustanawianiu Rekordu Guinnessa otrzymały specjalne certyfikaty. (D.Pryga)

Poprawiony: poniedziałek, 20 października 2014 08:21
 

Dzień Przedszkolaka - 22.09.2014

Email Drukuj PDF

W dniu 22 września 2014r. w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Był to dzień szczególny, pełen radosnej zabawy. Przedszkolaki brały udział w konkursach i  zabawach przy muzyce. Dzieci tańczyły i śpiewały pokonując strach i nieśmiałość. Najwięcej radości sprawiły im zabawy z chustą animacyjną i „Muzyczne krzesła”. Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. (D.Pryga)

Poprawiony: wtorek, 14 października 2014 20:00 Więcej…