SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2013/2014

Powitanie wiosny - 21.03.2014

Email Drukuj PDF

21 marca przedszkolaki pożegnały zimę i powitały wiosnę. Z taj okazji przygotowały wspólnie z naszymi paniami kucharkami zdrowe i bardzo smaczne, wiosenne kanapki. Następnie z pełnymi brzuszkami maszerowały w wiosennym korowodzie, żegnając śpiewem odchodzącą zimę pod postacią Marzanny. Śpiew wiosennych piosenek rozsiewał wokół słońce, uśmiech i optymizm. Po spaleniu zimowej kukły dzieci przebrane za bociany witały wiosnę razem z uczniami z klas I - VI . Wśród dzieci panowała radosna atmosfera, było gwarno kolorowo i wesoło. Składamy serdeczne podziękowania Panu Mariuszowi Dymkowi za przygotowanie „ Marzanny – zimowej panny”. (D.Pryga)

Poprawiony: piątek, 12 września 2014 18:34 Więcej…
 

Jasełka u przedszkolaków - 19.12.2013

Email Drukuj PDF

Czwartek 19 grudnia  2013 roku to dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci z Oddziału Przedszkolnego. W tym dniu przedszkolaki aż dwa razy wystąpiły przed wielką publicznością przedstawiając jasełka najpierw dla całej społeczności szkolnej, a potem  dla swoich rodziców, rodzeństwa i dziadków. W pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem, wiernie odtworzyli swoje role przedstawiając sceny narodzin Chrystusa. Na scenie naszego teatru pojawili się: Maryja, Józef, pasterze, królowie, aniołki, przedstawiciele dziatwy przedszkolnej. Spektakl uświetniły przepiękne tradycyjne kolędy i pastorałki. Dowodem na to, że jasełka naprawdę się podobały, były owacje na stojąco od uczniów i nauczycieli oraz gromkie brawa rodziców. Na zakończenie dzieci podarowały swoim bliskim kolorowe aniołki, a Pan Dyrektor złożył wszystkim świąteczne życzenia.
Składamy serdeczne podziękowania Pani Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Przecławiu i Siostrom Służebniczkom z Przecławia za wypożyczenie strojów. (D.Pryga)

Poprawiony: niedziela, 29 grudnia 2013 19:32 Więcej…
 

Konkurs plastyczny „Twórczość Juliana Tuwima w ilustracjach”

Email Drukuj PDF


W ostatnich dniach listopada rozstrzygnięty został gminny konkurs plastyczny „Twórczość Juliana Tuwima w ilustracjach” zorganizowany przez SOKiS w Chorzelowie. Komisja artystyczna oceniająca prace artystów wzięła pod uwagę samodzielność wykonania pracy konkursowej, staranność i estetykę oraz zamysł artystyczny ujęty w pracy. Na konkurs wpłynęło ponad 250 prac. Jury konkursowe w składzie -Małgorzata  Zając -Waga oraz Grażyna Aksiuto plastycy Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu  przyznało 45 nagród. Laureatami tego konkursu zostało pięcioro dzieci z naszego przedszkola: Amelia Jabrzyk, Julia Szewc, Stanisław Cieśla, Dominik Książnicki i Karol Sienkiel. Zwycięzców oficjalnie nagrodziła  pani Dorota Kieraś – Jędrychowska w czasie wieczoru poświęconego twórczości Juliana Tuwima.  Serdecznie gratulujemy dzieciom i ich rodzicom.

Poprawiony: piątek, 21 lutego 2014 14:06 Więcej…
 

Wieczór andrzejkowy w przedszkolu.

Email Drukuj PDF

Andrzejki to wieczór wróżb. Wtedy to dziewczynki i chłopcy chcą poznać swoją przyszłość. Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż czasem może się spełnić…
Wieczór andrzejkowy rozpoczęliśmy od wróżb przepowiadających przedszkolakom najbliższą przyszłość. Fantastyczne stroje dzieci prezentowały się znakomicie w czasie wspólnych tańców i pląsów. Na zakończenie spotkania andrzejkowego zaproszono dzieci na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zabawa andrzejkowa zorganizowana w ostatnim tygodniu listopada wywołała u wszystkich uczestników wiele pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń. (D.Pryga)

Poprawiony: czwartek, 27 lutego 2014 19:59 Więcej…
 

Święto Pluszowego Misia - 25.11.2013

Email Drukuj PDF

W poniedziałek, 25 listopada z okazji Święta Pluszowego Misia zawitali do naszego przedszkola niezwykli goście- małe i duże misie pluszowe. Przybyły one z dziećmi, aby świętować swoje urodziny. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały historii powstania pluszowego misia, a następnie same opowiadały o swoich ukochanych pluszakach. Na zajęciach plastycznych dzieci namalowały portrety misiów: starszaki pracowały indywidualnie , a maluchy parami i w grupie.  Najwięcej radości sprawiły przedszkolakom tańce z misiami. W tym szczególnym dniu w oczach dzieci można było zauważyć wielką radość i miłość do swoich przyjaciół. Moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!". (D.Pryga)

Poprawiony: sobota, 14 grudnia 2013 23:55 Więcej…
 

Konkurs plastyczny „Spotkanie z martwą naturą”

Email Drukuj PDF

W październiku Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Chorzelowie rozstrzygnął gminny konkurs plastyczny „Spotkanie z martwą naturą”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Mielec. W konkursie wzięło udział 250 prac z czego 48 zostało nagrodzonych. Nagrody w konkursie otrzymali: Weronika Piękoś, Karol Sienkiel, Radosław Szewc i Weronika Zuzel. Gratulujemy przedszkolakom i życzymy dalszych sukcesów. (D.Pryga)

Poprawiony: piątek, 21 lutego 2014 13:54
 

Pasowanie na przedszkolaka - 24.10.2013

Email Drukuj PDF

Dzień 24 października pozostanie na długo w pamięci dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci przygotowały program artystyczny, w czasie którego: wspaniale zaśpiewały, pięknie zatańczyły i z wielką odwagą recytowały wiersze. Rodzice bardzo wzruszeni i dumni, w pełni zadowoleni ze swoich pociech bili gromkie brawa.  Do tych częstych 
i gorących braw dołączyli się nauczyciele obecni na uroczystości 
i uczniowie z klas I – VI. Następnie nastąpiła wyjątkowa chwila dla 15 dzieci -  wstąpienia do społeczności przedszkolnej. Po zakończeniu ceremonii pasowania dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz prezenty od rodziców. Była również chwila dla fotoreporterów, a pozostały po niej te przepiękne fotografie.
Wszystkim przedszkolakom życzymy samych radosnych chwil wypełnionych zabawą i nauką, sukcesów oraz tego, aby każdy dzień spędzony z kolegami i koleżankami był pełen uśmiechu. (D.Pryga)

Poprawiony: środa, 06 listopada 2013 08:04 Więcej…
 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - 20.09.2013

Email Drukuj PDF

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 13 września 2013 roku podjął przez aklamację uchwałę w sprawie ustanowienia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. W podjętej przez posłów uchwale możemy przeczytać - Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża przekonanie, że Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.
Ten dzień  upłynął nam pod znakiem zabawy, konkursów  i uśmiechu.
 Z tej okazji składamy najlepsze życzenia wszystkim przedszkolakom: uśmiechu od ucha do ucha,  miłości rodziców,  pięknych bajek na dobranoc, beztroskiego dzieciństwa oraz wspaniałych przyjaciół. (D.Pryga)

Poprawiony: środa, 06 listopada 2013 08:04