SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia z życia szkoły - 2013/2014

Piknik historyczny - 1.06.2014

Email Drukuj PDF

Poprawiony: poniedziałek, 02 czerwca 2014 17:09 Więcej…
 

Dień Matki - 26.05.2014

Email Drukuj PDF

Maj to niewątpliwie najpiękniejszy miesiąc w roku - śpiewy ptaków, soczysta zieleń traw, krzewów i drzew, a przede wszystkim pachnące, różnobarwne kwiaty. W tym właśnie miesiącu przypada również jedno z najpiękniejszych i najbardziej osobistych świąt w roku – Dzień Matki. Matka - to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne.

Poprawiony: piątek, 06 czerwca 2014 06:41 Więcej…
 

Wycieczka śladami św. Jana Pawła II – 20.05.2014

Email Drukuj PDF

Uczniowie kl.II naszej szkoły wraz z kolegami ze Szkoły Podstawowej w Podleszanach w podziękowaniu za dar przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej 20 maja wyruszyli wspólnie z ks. Katechetą i Rodzicami na wycieczkę śladami dzieciństwa i lat młodzieńczych naszego Wielkiego Rodaka. Tego dnia była piękna, słoneczna pogoda. Najpierw udaliśmy się  do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach konsekrowanego przez Jana Pawła II, Sanktuarium związanego z kultem św.siostry Faustyny Kowalskiej. Chwilę osobistej modlitwy w ciszy i skupieniu mieliśmy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Następnie odwiedziliśmy Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Poprawiony: piątek, 06 czerwca 2014 07:17 Więcej…
 

III gminny konkurs czytania ze zrozumieniem - 29.04.2014

Email Drukuj PDF

„Czytanie dla umysłu jest tym,
czym ćwiczenia fizyczne dla ciała”.

Już kolejny raz uczniowie klas II sprawdzali swoje umiejętności cichego czytania ze zrozumieniem. W konkursie: „Przez czytanie do sukcesu” wzięło udział 20 uczniów szkół podstawowych Gminy Mielec. Drugoklasiści otrzymali tekst do cichego czytania za zrozumieniem oraz pytania testowe otwarte i zamknięte przygotowane przez doradcę metodycznego- panią Teresę Kusak. Na czytanie tekstu i pisanie odpowiedzi uczniowie mieli 45minut. Po zakończonej pracy udali się na słodki poczęstunek.
Po sprawdzeniu testów, komisja wytypowała zwycięzców (4 osoby – I miejsce, 2 osoby – II miejsce, 1 osoba – III miejsce ) oraz przyznała osiem wyróżnień.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz uhonorowani zostali nagrodami rzeczowymi  ufundowanymi przez pana Wójta Gminy Mielec.
Podczas konkursu panowała wspaniała atmosfera, zarówno wśród uczniów, nauczycieli jak i rodziców przybyłych do naszej szkoły. Mamy nadzieję, że konkurs będzie kontynuowany w następnych latach. (A.Foryt)

Poprawiony: piątek, 06 czerwca 2014 08:42 Więcej…
 

Konkurs plastyczny ”Jan Paweł II – Papież Polak w oczach dzieci” - 25.04.2014

Email Drukuj PDF

W związku z tak doniosłym wydarzeniem dla Polski i Polaków jakim była kanonizacja Jana Pawła II w miesiącu kwietniu w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny. Przebiegał on pod hasłem :”Jan Paweł II – Papież Polak w oczach dzieci”.  Przeznaczony był dla uczniów kl.0-VI.
Wychowawczyni klasy II zorganizowała wystawę prac ukazującą postać naszego Wielkiego Rodaka. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem rodziców, nauczycieli jak i samych uczniów.
25 kwietnia wszystkich uczniów biorących udział w konkursie nagrodzono i wyróżniono pamiątkowymi dyplomami i nagrodami. Nagrody zostały ufundowane przez ks.Katechetę. (A.Foryt)

Poprawiony: piątek, 06 czerwca 2014 08:43 Więcej…
 

Dzień Samorządności - 21.03.2014

Email Drukuj PDF

Samorząd szkolny pod opieką pani Renaty Koby zorganizował imprezę pod nazwą „Dzień Samorządności”. Jej celem było przypomnienie i utrwalenie wiadomości na temat zmian zachodzących wiosną w przyrodzie, promowanie ekologii, kultywowanie tradycji, kształtowanie umiejętności współpracy w grupie, prezentacja własnych talentów i umiejętności.

Poprawiony: wtorek, 25 marca 2014 09:24 Więcej…
 

Egzamin na kartę rowerową, szkolny konkurs BRD - 20.03.2014

Email Drukuj PDF

Czwartek w naszej szkole związany był z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Uczniowie z klas IV - VI uczestniczyli w egzaminie na kartę rowerową oraz w szkolnym konkursie wiedzy o ruchu drogowym. Uczniów przygotowywał do egzaminu i egzaminował pan Józef Piątek - Pełnomocnik Dyrektora WORD w Tarnobrzegu ds. współpracy z samorządami i OSK. Wszyscy uczniowie zdali pozytywnie egzamin i otrzymali bezpieczne koszulki i odblaski.

Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania panu Lucjuszowi Nadbereżnemu Dyrektorowi WORD w Tarnobrzegu oraz panu Józefowi Piątkowi za propagowanie w naszej szkole bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przeszkolenie i przeprowadzenie egzaminu dla chętnych do zdobycia karty rowerowej oraz za kolorowe, bezpieczne upominki dla naszych uczniów.

Poprawiony: poniedziałek, 24 marca 2014 15:31 Więcej…
 

Dzień Babci i Dziadka - 22.01.2014

Email Drukuj PDF

Młodsi uczniowie naszej szkoły z okazji tak ważnego święta jakim jest Dzień Babci i Dziadka zaprosili na wspólne świętowanie tych, którym zawdzięczają większość rozkoszy dzieciństwa. Po przywitaniu licznie przybyłych gości, wnuki zaprezentowały swój program artystyczny. Recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki. Odśpiewały „Sto lat” i wręczyły własnoręcznie wykonane kwiaty – wyraz wdzięczności za to, że dziadkowie zawsze mają dla nich czas. Na scenie pojawili się też aktorzy, którzy przedstawili wesołą inscenizację pt.:”Czerwony Kapturek”. Wspaniała publiczność podziwiała i oklaskiwała małych artystów. W dalszej części uroczystości mili goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez mamy. Nie obyło się także bez tańców wnucząt z Babciami i Dziadziusiami. Swoją obecnością spotkanie zaszczycili: Wójt Gminy Mielec Kazimierz Gacek, radna Wanda Mika, sołtys Bogdan Cygan, emerytowane nauczycielki naszej szkoły.

Jeszcze raz wszystkim kochanym Babciom i Dziadziom całym sercem składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz by zawsze byli dumni ze swych wnucząt.(A.Foryt)

Poprawiony: czwartek, 23 stycznia 2014 21:37 Więcej…
 

Jasełka szkolne - 20.12.2013

Email Drukuj PDF

 

Poprawiony: czwartek, 02 stycznia 2014 09:08 Więcej…
 

Wizyta Świętego Mikołaja - 6.12.2013

Email Drukuj PDF

Poprawiony: sobota, 07 grudnia 2013 18:04 Więcej…
 

Spotkanie z panią stomatolog - 26.11.2013

Email Drukuj PDF

We wtorek 26 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole panią dentystkę Reginę Kupstas. Pani stomatolog  przypomniała nam, dlaczego musimy dbać o swoje zęby. Pokazała sposób poprawnego ich mycia. Podała kilka podstawowych faktów na temat próchnicy. Wskazywała na produkty, których nie należy spożywać, jeśli chce się mieć zdrowe zęby. Pani dentystka zachęcała nas do odbywania wizyt u stomatologa - powinny one odbywać się regularnie, przynajmniej raz na 6 miesięcy. Uczniowie z zaciekawieniem oglądnęli film oraz wysłuchali porad na temat prawidłowej pielęgnacji zębów. Przyrzekli solidnie co najmniej dwa razy dziennie je szczotkować. Mamy nadzieję, że uczniowie będą pamiętali o danej obietnicy, aby mieć piękny uśmiech każdego dnia. Święty Mikołaj 6 grudnia w imieniu pani doktor obdarował młodsze dzieci próbkami pasty do zębów oraz broszurkami, które zawierają kilka wskazówek, jak zapobiegać próchnicy. (A.Foryt)

Poprawiony: sobota, 07 grudnia 2013 18:29
 

Akcja: "Milołaj - pomóż nam sprawić dzieciom radość" - 20.11.2013

Email Drukuj PDF

„Więcej szczęścia wynika z dawania niż z otrzymywania”.

W listopadzie uczniowie naszej szkoły przeprowadzili akcję w ramach pomocy dzieciom z podkarpackiego hospicjum: „MIKOŁAJ - POMÓŻ NAM SPRAWIĆ DZIECIOM RADOŚĆ”. Akcją kierowała pani Anna Foryt.


Ofiarowane dary zostały przekazane w dniu 20 listopada 2013r. do rzeszowskiego hospicjum. 6 grudnia Św. Mikołaj obdaruje nimi małych Pacjentów i ich rodzeństwo.


Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom naszej szkoły za pomoc Św. Mikołajowi w przygotowaniu prezentów.
Życzymy, aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wracało do Wszystkich i dawało siłę.

 

Poprawiony: środa, 04 grudnia 2013 20:58
 

Spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu - 19.11.2013

Email Drukuj PDF

W ramach programu profilaktycznego nasi uczniowie spotkali się z gośćmi z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Spotkanie dotyczyło zachowania bezpieczeństwa w codziennym życiu uczniów.

Poprawiony: czwartek, 21 listopada 2013 10:25
 

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości - 8.11.2013

Email Drukuj PDF

Poprawiony: sobota, 07 grudnia 2013 18:03 Więcej…
 

Wycieczka do Przecławia - 10.10.2013

Email Drukuj PDF

Korzystając z pięknej jesiennej pogody klasy I-III udały się na wycieczkę do Przecławia. Zwiedziliśmy zamek w Przecławiu. Pani przewodnik zapoznała nas z jego historią. Mogliśmy zobaczyć ciekawie i stylowo urządzone komnaty. W otaczającym zamek parku podziwialiśmy piękno polskiej jesieni. Następnie spacerkiem przeszliśmy na nowo wybudowany obiekt sportowy „Orlik”. Każdy z nas sprawdził swoją kondycję fizyczną. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do pizzerii, gdzie zjedliśmy pyszną pizzę. Nasza wycieczka należała do udanych. Pogoda i dobry humor dopisywały nam cały czas. (A.Foryt)

Poprawiony: piątek, 18 października 2013 08:48 Więcej…
 

Rozgrywki piłkarskie w ramach ogólnoeuropejskiego Tygodnia Ruchu - 6.10.2013

Email Drukuj PDF

Poprawiony: piątek, 18 października 2013 09:24 Więcej…
 

Pasowanie na ucznia - 1.10.2013

Email Drukuj PDF

1 października 2013 roku uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Książnicach. Dobra wróżka zmieniła czar złej czarownicy, aby dzieci z energią i optymizmem mogły podjąć wyzwanie jakim jest zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności. Koleżanki i koledzy z kl. II złożyli pierwszakom życzenia, oferowali swoją  pomoc i obdarowali ich wielkimi cukierkami z niespodzianką.  Każdy uczeń otrzymał również prezent zafundowany przez rodziców oraz  pamiątkowy dyplom. Na zakończenie rodzice zaprosili dzieci na słodki poczęstunek. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów i radosnych dni w szkole. (T.Burdzy)

Poprawiony: czwartek, 03 października 2013 19:48 Więcej…
 

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2013/2014

Email Drukuj PDF

Poprawiony: poniedziałek, 02 września 2013 11:26