Tydzień wolontariatu - 5-9.12.2011

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła realizuje program społeczny „Szkoła bez przemocy”, prowadzony pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Głównym celem Programu jest zwiększanie poziomu świadomości tak ważnego społecznie problemu, jakim jest przemoc szkolna oraz dostarczanie szkołom systemowych narzędzi umożliwiających skuteczne zapobieganie wzrostowi przemocy i agresji w szkołach.

Jednym z działań szkoły,  wynikającym z udziału w programie „Szkoła bez przemocy” było zorganizowanie w dniach od 5 do 9 grudnia "Tygodnia wolontariatu". W ramach tej akcji cała społeczność szkolna wzięła udział w szeregu działań wolontaryjnych. Przez cały tydzień trwała zbiórka zabawek i słodyczy, w celu przygotowania świątecznej paczki dla dzieci z Hospicjum w Rzeszowie. Uczniowie klas młodszych  przyłączyli się do tej akcji pisząc listy i pozdrowienia do podopiecznych z Hospicjum. Kolejnym przedsięwzięciem było zorganizowanie całotygodniowej akcji „Azor chce jeść” - dzieci zbierały suchą karmę, konserwy, kaszę, miski, koce itp. dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Mielcu.  6 grudnia uczniowie klasy III wraz ze swoimi rodzicami przygotowali słodką niespodziankę dla Świętego Mikołaja i wszystkich przybyłych gości. Wykonanie stroików świątecznych dla samotnych mieszkańców wsi: Książnice, Goleszów, Boża Wola było ostatnim punktem "Tygodnia wolontariatu". W to działanie bardzo aktywnie zaangażowały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bożej Woli, które wykonały piękne i  oryginalne stroiki bożonarodzeniowe.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom jak również rodzicom za ogromne zaangażowanie we wszystkich działaniach. (B.Borzęcka)

Poprawiony: piątek, 30 grudnia 2011 22:54