XVI Wojewódzki Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa” – 14.11.2019

14 listopada 2019r. w Zespole Szkół w Pogwizdowie Nowym odbyło się uroczyste podsumowanie XVI Wojewódzkiego Konkursu Twórczości  Plastycznej Dzieci i Młodzieży  pt. ,, Św. Hubert wzorem współczesnego ekologa’’. Laureatkami konkursu zostały Zofia Franczyk i Magdalena Hajec, które namalowały przepiękne prace na temat ,,Rok w lesie – jesień”. Zosia była obecna na gali finałowej konkursu, gdzie miała okazję zobaczyć przedstawienie pt. „Sceny z życia Świętego Huberta”. Szczególnie ucieszyło dziewczynkę spotkanie z gościem specjalnym – Panem Janem Bełzem oraz jego czworonożnym przyjacielem wyżłem Figaro! Patronat nad  konkursem objęli Polski Związek Łowiecki w Rzeszowie, Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Burmistrz Głogowa Małopolskiego. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród  dzieci  i młodzieży oraz rozwijanie  wyobraźni twórczej. Gratulujemy młodym artystkom sukcesu i życzymy kolejnych.(D.Pryga)