Spotkanie z panem policjantem – 13.09.2019

Wraz z początkiem roku szkolnego, w trosce o bezpieczeństwo dzieci, policjanci z Komendy Powiatowej w Mielcu prowadzą działania profilaktyczno-edukacyjne. 13 września dzieci z przedszkola i uczniowie z klas I-III spotkali się z Panem dzielnicowym, który przeprowadził pogadankę nt.  bezpieczeństwa uczniów w różnych sytuacjach (spotkanie z wałęsającym się psem, z nieznajomym). Policjant rozmawiał z najmłodszymi uczniami naszej szkoły o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika. Podkreślił także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Przypomniał o podstawowym wyposażeniu roweru oraz potrzebie zapinania pasów jeśli podróżujemy samochodem. Pan dzielnicowy  uświadomił uczniom jakie skutki może nieść niewłaściwe korzystanie z Internetu. Wskazał również na kulturalne i bezpieczne zachowanie się w szkole. (A.Foryt)

Poprawiony: piątek, 13 września 2019 11:11