Wycieczka do lasu – 19.03.2019

Już kolejny raz dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VI spotkali się na zaproszenie panów Macieja Rachwała oraz pana Mieczysława Struzika, myśliwych koła łowieckiego „Diana” w Mielcu  w leśniczówce w Wólce Książnickiej. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, które rozpoczęły się od zapalenia symbolicznej świeczki przed Kapliczką Św. Huberta. Pan Mieczysław Struzik przeprowadził zajęcia związane z historią Św.Huberta, biologią zwierząt oraz historią łowiectwa w Polsce. Pan Maciej Warcholak, właściciel „Pasieki Maciejka” przedstawił biologię pszczół, organizację pracy w ulu oraz przeprowadził warsztaty pszczelarskie z elementem degustacji miodu. W spotkaniu wzięły również udział policjantki sierż. szt. Magdalena Skulimowska oraz st. sierż. Ewelina Ziemba. Panie policjantki na łonie natury rozmawiały z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, bezpiecznym kontakcie z rówieśnikami i sposobie zachowania z obcymi osobami. Mówiły również o tym, jak dbać o środowisko naturalne, jak nie zgubić się w lesie oraz w jaki sposób można spędzać bezpiecznie czas z rówieśnikami i rodzinami m.in. w lesie. Spotkanie zakończyło się wspólnym grillowaiem oraz pożegnaniem myśliwskim „Darz Bór”. Dziękujemy bardzo p.Maciejowi Rachwałowi oraz p.Mieczysławowi Struzikowi za ponowne już zaproszenie oraz ciekawy sposób przekazania wiedzy, który przyczynił się do ogromnego zainteresowania dzieci tematem bezpieczeństwa oraz dbania o środowisko naturalne. Dziękujemy również p.Dominikowi Reźnikowi właścicielowi firmy MARKPOL za autokar, który zabezpieczył bezpieczny transport dzieci.(A.Foryt)

Poprawiony: czwartek, 04 kwietnia 2019 08:55