Dzień zadumy – 30.10.2018

Dzień Wszystkich Świętych to czas, który dla wielu kojarzy się ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, z wiązanką kwiatów, modlitwą i pamięcią. Są to chwile, zadumy, refleksji oraz przemyśleń o przemijającej historii, którą warto utrwalić dla potomnych. Dlatego 30 października 2018 roku dzieci z grupy młodszej i starszej odwiedziły cmentarz w Książnicach, by wraz ze swoimi paniami zapalić znicz na grobie śp. Stanisława Grzyba, proboszcza parafii Książnice. Następnie w ciszy i skupieniu wszyscy pomodlili się za zmarłych spoczywających na cmentarzu. W myśl sentencji „Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim” wspomnienia o zmarłych powinny trwać wiecznie i być świadectwem polskiej obyczajowości. (N. Wątorek)