Wycieczka do Muzeum Lalek w Pilźnie – 16.10.2018

16 października 2019 r. wszystkie przedszkolaki pojechały do Muzeum Lalek w Pilźnie. Wycieczka wprowadziła dzieci w niezwykły, barwny i tajemniczy świat lalek. Przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu światła i dźwięku pt. „Legendy polskie”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały między innymi następujących legend: „Pan Twardowski”, „Legenda o Wiśle”, „Legenda o śpiących rycerzach w Tatrach”, „Kwiat paproci”. Oglądały także wystawę lalek antycznych z różnych stron świata, lalek polskich w strojach regionalnych i historycznych oraz lalek teatralnych. Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie i oglądanie wyposażenia starych warsztatów, m.in.: ceramicznego, krawieckiego, oraz tzw. „kwiaciarni”, gdzie wykonuje się kwiaty do dekoracji lalek. Przedszkolakom spodobał się zbiór oryginalnych lalek z Japonii ilustrujący dzieje kraju kwitnącej wiśni. Tutaj oprócz podziwiania m.in. groźnych samurajów i ręcznie robionych drewnianych laleczek dzieci wysłuchały japońskiej bajki o dobrym staruszku i po raz kolejny przekonały się, że dobro zawsze zwycięża. Wiele radości wszystkim sprawiło wejście do „chatki Baby Jagi”, która znajdowała się w ogrodach muzealnych. Następnie wszyscy wzięli udział w warsztatach, w czasie których samodzielnie wykonali kukiełki znane z różnych bajek. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele radości i pozytywnych emocji, które długo zostaną w pamięci. (D. Pryga)

Poprawiony: czwartek, 18 października 2018 18:15