SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Spotkanie z astronomią – 3.10.2017

Email Drukuj PDF

3 października 2017 roku uczniowie klasy 6 i 7 pod opieką p. T. Sienkiel i B. Skowron wzięli udział w „Spotkaniu z astronomią”, które odbyło się w sali SCK w Mielcu. Mieli tam możliwość uczestniczenia w niezwykle interesującej multimedialnej prelekcji pt. „Ziemia we Wszechświecie” prowadzonej przez samego autora – pasjonata astronomii. Na początek omówione zostały podstawowe informacje na temat Ziemi, jej rozmiary oraz budowa, a następnie Księżyc, Słońce i pozostałe planety Układu Słonecznego. Na koniec zagłębiliśmy się jeszcze dalej w bezkresny kosmos, aż dolecieliśmy do sąsiednich gwiazd oraz galaktyk.

Wszyscy uczniowie mogli zobaczyć wiele niezwykłych zdjęć z kosmosu, usłyszeć mnóstwo ciekawostek – co z pewnością zwiększy motywację do samodzielnego poszukiwania informacji z dziedziny astronomii i odkrywania piękna wszechświata.(B.Skowron)

Poprawiony: wtorek, 07 listopada 2017 19:26