SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dzień pomidora – 4.11.2016

Email Drukuj PDF

 

„A ten pomidorek

dobrze jest nam znany,

bardzo lubiany.

Bo i kolor ładny i potrawa zdrowa

zupa lub sałatka pomidorowa”.

 

W dniu 4.11.2016 dzieci oddziału przedszkolnego obchodziły dzień pomidora. Większość przedszkolaków włożyła ubrania w kolorze czerwonym, a w nagrodę otrzymała opaski z emblematem pomidorka. Na śniadanie dzieci zjadły własnoręcznie przygotowane kanapki. Każdy spróbował również soku pomidorowego. Dzieci wysłuchały wiersza Jana Brzechwy „Pomidor” oraz bawiły się przy piosence „Pomidorek”. Rozmawiały również o tym, jak zdrowe jest to czerwone warzywo. Poznawały jego wartości odżywcze. W dalszej części dnia przedszkolaki wykonały pracę plastyczną – malowały pomidorka farbami (maluchy) i wyklejały plasteliną (starszaki). Dzień pomidora był świetną i pouczającą zabawą.(D.Pryga)

 

 

Poprawiony: niedziela, 13 listopada 2016 21:30