Dień Matki - 26.05.2014

Maj to niewątpliwie najpiękniejszy miesiąc w roku - śpiewy ptaków, soczysta zieleń traw, krzewów i drzew, a przede wszystkim pachnące, różnobarwne kwiaty. W tym właśnie miesiącu przypada również jedno z najpiękniejszych i najbardziej osobistych świąt w roku – Dzień Matki. Matka - to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne.

Z racji tego święta uczniowie naszej szkoły zaprosili swoje Najukochańsze Mamusie na uroczystość z okazji ich święta. 26 maja, w godzinach popołudniowych szkoła wypełniła się po brzegi Najdroższymi i Najwspanialszymi Gośćmi – Mamami. Przedstawiciele różnych klas chcąc wyrazić swą wdzięczność i szacunek przygotowali dla Mam niezwykły i pełen wzruszeń występ. Pięknym wierszom i wyśpiewanym z serca  piosenkom, towarzyszyły zrobione z miłością i ujmującą prostotą laurki z życzeniami oraz symboliczne upominki. Dzieci w pięknych strojach stworzyły miłą i serdeczną atmosferę, którą dodatkowo wzbogaciła odświętnie udekorowana sala. Widniejące na niej hasło: „Niech Wam powie serca bicie, że kochamy Was nad życie” podkreślało  miłości dzieci do swoich mam. Z pewnością niejednej mamie zakręciła się łza w oku. Uśmiech na ich twarzach oraz gromkie brawa świadczyły o radości, wzruszeniu i wielkich emocjach. Wszystko udało się znakomicie! Mamy były  zachwycone występami swoich pociech i otrzymanymi od nich prezentami.
Po części artystycznej Mamy wraz ze swoimi dziećmi udały się na słodki poczęstunek.
Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i wierzymy, że za rok Mamusie również chętnie zawitają do naszej szkoły, żeby wspólnie świętować. (B.Borzęcka)

Poprawiony: piątek, 06 czerwca 2014 06:41