Światowy Dzień  Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Historia tej maskotki rozpoczęła się w 1902roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka.

Świadkiem tego wydarzenia był pewien dziennikarz, który uwiecznił sytuację na rysunku, wydrukowanym w gazecie. Właściciel sklepu z zabawkami, przeczytał gazetę i wpadł na pomysł produkcji pluszowych misiów, które sprzedają się świetnie do dzisiaj. Misie zrobiły się tak popularne, że zaczęły powstawać o nich książki, filmy, dobranocki. Najsławniejsze misie, to: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Coralgol, Balloo z „Księgi Dżungli”, Miś Paddington, Gumisie, Troskliwe Misie, Miś Yogi.

W naszym przedszkolu Święto Pluszowego Misia obchodziliśmy 27.11.2012 roku. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami. Od samego rana staraliśmy się  ugościć pluszowych przyjaciół - były piosenki, w rytm których pląsały przedszkolaki i ich przytulanki, wiersze o bajkowych niedźwiadkach oraz zabawy. Wiele radości sprawiły dzieciom zajęcia plastyczne, na których mali artyści musieli ozdobić misia plasteliną lub papierem kolorowym. (D.Pryga)

Poprawiony: środa, 19 grudnia 2012 22:31