Spotkanie z przedstawicielem PKO Banku Polskiego - 29.11.2012

„Witamy w świecie Szkolnych Kas Oszczędności”.
W obecnym roku szkolnym 2012/2013 w naszej szkole rozpoczęła działalność SKO (Szkolna Kasa Oszczędności) pod patronatem PKO Banku Polskiego w Mielcu. Swoją przygodę z SKO rozpoczęliśmy od akcji promującej oszczędzanie. Dnia 29 listopada uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielem PKO Banku Polskiego panią Dyrektor Grażyną Smaczną, która obdarowała członków naszej szkolnej SKO pakietami powitalnymi przygotowanymi przez bank. Opiekunem SKO w naszej szkole jest p. A.Foryt, która  podczas prezentacji starała się pokazać uczniom, że nawet najmniejszy systematycznie odkładany pieniądz  w bliższej czy dalszej przyszłości przyniesie zysk w postaci np. zgromadzonej kwoty na zakup wymarzonej rzeczy czy wyjazd na wakacje. Przypomniała również jak założyć SKO konto dla ucznia.

Dzięki udziałowi w programie nasi uczniowie nauczą się dysponować swoimi pieniędzmi, wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania nawet najmniejszych kwot, nabędą praktyczne umiejętności, jak korzystać z konta bankowego.

Dodatkowe  informacje uczniowie mogą uzyskać u opiekuna SKO lub na stronie www.pkobp.pl/sko (A.Foryt).

Poprawiony: środa, 19 grudnia 2012 19:04